И Русковска добила заканувачки писма: Ќе ја убиеле ако не ги осуди Зоран и Вице Заеви


Шефицата на Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција, Вилма Русковска, пред еден месец добила две писма со закани по живот. „Писмата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

ПРИТВОР ДОБИ ЧОВЕКОТ КОЈ СЕ ЗАКАНУВАШЕ НА ЈОВЕСКИ И РУСКОВСКА Битолчанецот кој се закануваше на обвинители оди во притвор. Истражен судија му одреди 30 дена ...
| | веќе видена | слични

56-годишен битолчанец им се заканувал на обвинителите Јовески и Рускоска со убиство. Една недела по испратените заканувачки писма, МВР го расчисти случајот. Од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Заканувачот кој на обвинителите Љубомир Јовески и Вилма Русковска преку писма им порача дека има намера да ги убие, доби 30-дневен притвор. Ова за „Макфакс“ го ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Основното јавно обвинителство Прилеп донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 56-годишен битолчанец, осомничен за кривичното дело „загрозување ...
| | веќе видена | слични

Основното јавно обвинителство од Прилеп донесе наредба за започнување на истрага против 56-годишниот Стевче Зика од Битола , осомничен за кривично дело ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Демонстрација на примитивизам со цел да се предизвика поголем инцидент. Вака лидерот на ВМРО ДПМНЕ, го коментира однесувањето на собранискиот спикер, кој ги ...
сите 484 | | | веќе видена

Главниот претставник за безбедност во Тексас рече дека полицијата донела погрешна одлука во врска со масакрот во основното училиште Роб.„Ако мислев дека тоа ...
сите 206 | | | веќе видена

Истрагата против двајца Британци и еден Мароканец заврши, изјави портпаролот на сепаратистичкото обвинителство. „Над обвинетите може да се примени најстрога ...
сите 128 | | | веќе видена

Судија на претходна постапка го прифати барањето на Обвинителството и им одреди притвор на шест од седуммината обвинети за случајот парцели за ЕВН, меѓу кои и ...
сите 98 | | | веќе видена

САД денеска воведоа санкции за две руски банки – Далечниот Исток и Спутник банка – на севернокорејската компанија Ер Корио Трејдинг и Јонг Јонг Нам, ...
сите 199 | | | веќе видена

Потпретседателот на СДСМ Стефан Богоев во интервју за емисијата „Трилинг“ на Телевизија 24 истакна дека Владата предводена од СДСМ постојано покажува што значи ...
сите 396 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

И Русковска добила заканувачки писма: Ќе ја убиеле ако не ги осуди Зоран и Вице Заеви

Од:
До кого (е-маил):
Порака: