Се што треба да знаете за ЕУРИБОР и неговото влијание врз нашите животи

Време зa читање: 2 минути Неповолните светски трендови, пандемијата на корона вирусот и општата економска ситуација силно влијаеја на кредитните трендови. ...
| | веќе видена | слични

Трите најголеми банки во земјава – Комерцијална банка, Стопанска банка и НЛБ – на сајтот на Македонска берза ги објавија извештаите за нивното работење во ...
| | веќе видена | слични

Стопанска банка Скопје лани го зголеми кредитирањето за 114 милиони евра, а прибра 50 милиони евра нови заштеди и депозити кои сега изнесуваат 1,46 милијарди ...
| | веќе видена | слични

ТТК Банка успешно ги зголемува приходите од другите банкарски операции кои досега беа во сенка на нето приходите од камати. Билансот покажува ТТК Банка е ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 5 минути Во согласност со неревидираните финансиски извештаи на Стопанска Банка АД Скопје (во натамошниот текст: СБ или Банката) со пресечен ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 5 минути Во услови на продолжена здравствена криза, силна конкуренција и динамичен пазар, водејќи се од основните принципи за сигурно и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Понудата на Христијан Мицкоски е задоцнета и лажна. модификуваниот предлог веќе ги содржи клучните македонски позиции и барања, имаме чист македонски јазик во ...
сите 480 | | | веќе видена

Нема суштински промени помеѓу првиот француски предлог и овој што е ревидиран. На суптилен начин се вградени сите бугарски барања и сега тие стануваат европски ...
сите 264 | | | веќе видена

Имаме историски момент да се реши прашањето со македонскиот јазик, тешко дека ќе имаме подобра шанса или предлог којшто ќе го засега јазикот, затоа велам дека ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се што треба да знаете за ЕУРИБОР и неговото влијание врз нашите животи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: