„Комерцијална банка“ испиша рекордна добивка од 37 милиони евра во 2021


3 копии

Време зa читање: 2 минути Ризиците од инфлацијата во еврозоната се во пораст, но ценовните притисоци сепак би можеле да стивнат пред да се вкоренат во ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Европската централна банка нема да брза со заострување на монетарната политика, повтори претседателката на ЕЦБ, Кристин Лагард, додавајќи дека послабата ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Економските експерти очекуваат годишната стапка на инфлација во еврозоната оваа година да биде три отсто, што значително ќе ја зголеми сегашната проценка, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сојузот на синдикатите на Македонија (ССМ) денеска протестните активности ги продолжи пред Министерството за информатичко општество и администрација (МИОА) од ...
сите 452 | | | веќе видена

Француските дипломати во седиштето на ЕУ не се запознаени со нова иницијатива за надминување на спорот меѓу Софија и Скопје по посетата на македонската ...
сите 279 | | | веќе видена

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, портпарол на ВМРО ДПМНЕ.Димитар Ковачевски призна дека во моментов, изминативе неколку ...
сите 798 | | | веќе видена

Бугарската влада во оставка ја одобри бугарската позиција за предлогот на француското претседателство со Советот на ЕУ за заеднички став на ЕУ за преговорите ...
сите 896 | | | веќе видена

Насилството на Арбр Адеми покажува дека нервозата во владеачката коалиција станува се поголемо. Но таквата нервоза нека си ја манифестираат по дома или на ...
сите 137 | | | веќе видена

„После денешните објави на новите цени едно е јасно, РКЕ е надвор од реалноста и од страдањата на овој народ кој едвај врзува крај со крај. Власта повторно ...
сите 130 | | | веќе видена

Пејачката Сара Јо одговараше на актуелни прашања на новинарите и во таа прилика се осврна на забраната за абортус во Америка, но и неодамнешниот инцидент во ...
сите 73 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Комерцијална банка“ испиша рекордна добивка од 37 милиони евра во 2021

Од:
До кого (е-маил):
Порака: