Се што треба да знаете за ЕУРИБОР и неговото влијание врз нашите животи

Време зa читање: 2 минути Неповолните светски трендови, пандемијата на корона вирусот и општата економска ситуација силно влијаеја на кредитните трендови. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Трите најголеми банки во земјава – Комерцијална банка, Стопанска банка и НЛБ – на сајтот на Македонска берза ги објавија извештаите за нивното работење во ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии
4 копии

Стопанска банка Скопје лани го зголеми кредитирањето за 114 милиони евра, а прибра 50 милиони евра нови заштеди и депозити кои сега изнесуваат 1,46 милијарди ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Седумдесет и осум жени се наоѓаат во групата заробени украински војници од руските сили во опколената челичарница „Азовстал“ во Мариупол, изјави лидерот на ...
сите 299 | | | веќе видена

Ребалансот на буџетот ќе се најде за многу скоро пред пратениците, јас не очекувам дека ќе биде блокиран, напротив ние како владејачко мнозинство сме ...
сите 351 | | | веќе видена

Во посета на македонското древно светилиште „Свети Јован Крстител”, попознато како Бигорски манастир денеска беше американската амбасадорка Кејт Мери Брнз.На ...
сите 495 | | | веќе видена

Историја, традиција и издржливост на неутралноста: Дали Швајцарија и Австрија ќе станат членки на НАТО?По три месеци војна во Украина, две нордиски членки на ...
сите 814 | | | веќе видена

Навистина е трагично со каков курс и знаење се управуваат финансиите на Република Македонија. Пред само шест месеци од истата оваа говорница, апелиравме, ...
сите 183 | | | веќе видена

Претпоставувам дека премиерот ќе продолжи да бара начини како да ја заобиколи бугарската позиција и со тоа да дозволи РСМ да започне преговори со ЕУ, смета ...
сите 415 | | | веќе видена

По претходно добиени информации дека денеска (22 мај) околу 12.30 часот автомобил „опел корса“ се движел на патеката за пешаци во Градскиот парк во Скопје, ...
сите 116 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се што треба да знаете за ЕУРИБОР и неговото влијание врз нашите животи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: