На европските берзи денеска се тргува внимателно

Вкупната вредност на спојувањата и превземањата во крипто-индустријата нагло се зголеми (за 4846%) во 2021 година, достигнувајќи 55 милијарди долари, во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Најголемата светска берза за криптовалути Бајненс планира стратешка инвестиција од 200 милиони долари во Форбс, издавачка компанија и списание со традиција од ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Binance, најголемата светска менувачница на криптовалути според обемот на тргување, направи стратешка инвестиција во 104-годишното ...
| | веќе видена | слични
5 копии

На азиските берзи денеска се тргува претпазливо бидејќи инвеститорите не сакаат значително да ги променат позициите пред извештајот за инфлацијата во САД, па ...
| | веќе видена | слични

Берзанските индекси на Волстрит нагло пораснаа, а тоа се случи најмногу благодарение на растот на цените на акциите на големите технолошки компании и нивните ...
| | веќе видена | слични

„Шампионот на нашата петрохемиска индустрија“. Така се пофали Тодор Живков, тогашниот комунистички лидер на Бугарија, кога првата рафинерија за нафта во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Турција ќе продолжи да ја јакне својата војска за да стане најмоќна во светот, изјави претседателот на таа земја Реџеп Таип Ердоган. „Успесите во операциите во ...
сите 158 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО ДПМНЕ, Александар Николоски преку својот фејсбук профил ги повика граѓаните да излезат вечерва од 19:00 часот, пред Владата на ...
сите 636 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Бујар Османи кажа дека доколку кажеме „не“ за внес на Бугарите во Уставот ќе започнат меѓуетнички тензии и ќе ја имаме ...
сите 67 | | | веќе видена

Доцна синоќа среде Охрид се приведени тројца охриѓани кои го нарушиле јавниот ред и мир со меѓусебна тепачка, а уште еден завршил со лисици на рацете затоа што ...
сите 242 | | | веќе видена

Претседателот Пендаровски во рамки на Самитот на НАТО во Мадрид, учествуваше и се обрати на втората сесија на состанокот на Северноатлантскиот Совет на ниво на ...
сите 115 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На европските берзи денеска се тргува внимателно

Од:
До кого (е-маил):
Порака: