Лавров за првиот човек на НАТО: Столтенберг одамна го загуби контактот со реалноста


Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг одамна загубил контакт со реалноста и неговите изјави не можат да се сфатат сериозно, изјави денеска шефот на ...
| | веќе видена | слични

Словенечкиот министер за одбрана Матеј Тонин по разговорот со неговиот британски колега Бен Валас изјави дека Словенија нема да испраќа оружје во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
11 копии

Распоредувањето американски војници во Европа е доказ дека Русија има причина за загриженост, изјави портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков. -САД де факто ...
| | веќе видена | слични

Британската влада се закани дека ќе преземе мерки против олигарсите поврзани со Кремљ кои го претворија Лондон во свое „игралиште“, ако рускиот претседател ...
| | веќе видена | слични

Рускиот претседател во текот на разговорот со британскиот премиер ја забележал неподготвеноста на НАТО адекватно да одговори на загриженоста на Москва во врска ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Британскиот премиер Борис Џонсон му рекол на рускиот претседател Владимир Путин дека каков било упад во Украина би бил трагичен и погрешен, соопштија од ...
| | веќе видена | слични

Францускиот претседател Емануел Макрон и американскиот лидер Џо Бајден се договорија нивните земји заеднички и координирано да реагираат во случај ако Русија ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Русија ја осуди одлуката на САД да испратат дополнителни воени сили во Европа како поддржак на НАТО сојузниците. Пентагон соопшти дека 2.000 американски ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на проруските сепаратисти во украинскиот регион Доњецк, Денис Пушилин, изјави дека на територијата на „Народна Република Доњецк“ ќе им се суди на ...
сите 328 | | | веќе видена

По подолга пауза денеска собранието повторно со седница. Обвинувањата за активна и пасивна блокада и натаму за тоа кој е продуктивен во работењето на ...
сите 500 | | | веќе видена

СВР Битола поднесе кривична пријава против С.А.(33), Ф.Е.(40), Џ.А.(30), Е.Б.(33), Е.А.(26) и Ф.Ќ.(39), сите од Прилеп, поради постоење основи на сомнение за ...
сите 502 | | | веќе видена

Турција не може да ги игнорира санкциите на Стокхолм против Анкара, изјави турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган. „Иако е очигледна виталната улога што ја ...
сите 617 | | | веќе видена

Сојузот на синдикати на Македонија (ССМ) бара итна средба со претседателот на Владата, вицепремиерот за економски прашања и со министрите за финансии и за труд ...
сите 225 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден во понеделникот го објави лансирањето на Индо-пацифичката економска рамка (ИПЕФ), која вклучува десетина индо-пацифички ...
сите 121 | | | веќе видена

Во овој момент не можам да кажам за тоа дали има напредок во однос на постигнување на заемно прифатлив документ со Бугарија, но разговорите продолжуваат меѓу ...
сите 253 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лавров за првиот човек на НАТО: Столтенберг одамна го загуби контактот со реалноста

Од:
До кого (е-маил):
Порака: