Бадел ја забележа првата победа во ВАБА-лигата


Лидерот во Евролигата екипата на Реал Мадрид запиша уште една победа и тоа на домашен терен против Олимпијакос со 75-67. „Кралевите“ одиграа катастрофално прво ...
| | веќе видена | слични

Кошаркарите на Анадолу Ефес во дербито на денот во Евролигата славеа со 99:97 по продолженија ја гостувањето кај ЦСКА Моска во натпревар исполнет со пресврти и ...
| | веќе видена | слични

Реал Мадрид стигна до победа над Олимпијакос од 75-67 во 24. коло од кошаркарската Евролига. Гостите од Грција може да жалат за поразот бидејќи одиграа ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Американската влада намерно ја планирала посетата на претседателката на Претставничкиот дом Ненси Пелоси на Тајван за да предизвика криза и да го зголеми ...
сите 617 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура со која најавува цензура на културното творештво не е ништо друго освен спроведување на Протоколот на дело. ...
сите 101 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ има двојно поголем рејтинг од СДСМ, се вели во партиското соопштение на опозициската ВМРО-ДПМНЕ.-Анкетите јасно покажуваат дека СДСМ ќе доживее ...
сите 65 | | | веќе видена

Цената на енергијата расте, властите велат дека будно ја следат ситуацијата, а граѓаните стравуваат - дали се згреат зимава во домовите што пропуштаат половина ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бадел ја забележа првата победа во ВАБА-лигата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: