Ќе има ли во вторник и средба на историчарите во Софија?


Според Андреј Стојкоски, член на управниот одбор на Национален младински совет на Македонија, врсниците од Македонија и од Бугарија имаат многу заеднички ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Ние сме блиски земји кои имаат плодна почва на соработка и кои може да се почитуваат едни со други, рече пратеничката на ЛДП Моника Зајкова на конференцијата ...
| | веќе видена | слични

Младите во Бугарија и Македонија делат исто секојдневие, решението е меѓусебна соработка, е заклучокот произлезен од конференцијата  БГМК2030 „Граѓански ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Со пораки за надминување на разликите помеѓу Северна Македонија и Бугарија преку соработка не само меѓу политичарите, туку и меѓу деловната заедница, ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Владата на Република Македонија Димитар Ковачевски се обрати на отворањето на конференцијата БГМК 2030: Граѓански придонес во градење на ...
| | веќе видена | слични

Заменик – претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бојан Маричиќ оствари средба со бугарскиот европратеник и известувач за Северна Македонија, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бојан Маричиќ оствари средба со бугарскиот европратеник и известувач за Северна Македонија, ...
| | веќе видена | слични

Власта и опозицијата во активен дијалог за уставните измени. Потребата ја налага бугарското барање за вметнување на македонските Бугари во Уставот, за што е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Светиот синод на Руската православна црква го поздрави помирувањето и враќањето на МПЦ-ОА, во единство со СПЦ. Рускиот патријарх Кирил изрази задоволство за ...
сите 588 | | | веќе видена

Одбраната на уапсените во случајот „Делчевски ниви“ поднесе жалба откако доцна синоќа по речиси 8 часа распит, скопскиот Кривичен суд одлучи да го прифати ...
сите 188 | | | веќе видена

Здружението на единиците на локална самоуправа од понеделник најавуа средба за формирање став, по обвинувањата од власта дека општини формираат јавни ...
сите 156 | | | веќе видена

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ вели дека Отворен Балкан е најдобрата иницијатива за народите на Балканот.„Отворениот Балкан е најдобрата иницијатива ...
сите 281 | | | веќе видена

Денеска сме во посета на општина Прилеп како што веќе кажа градоначалникот започнува една голема инвестициска активност преку рехабилитација на улици, изградба ...
сите 190 | | | веќе видена

Фудбалерите на Милан качени на клупскиот автобус ја славеа првата шампионска титула по 11 години, а главен и овој пат беше Златан Ибрахимовиќ. Тој прво го ...
сите 48 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ќе има ли во вторник и средба на историчарите во Софија?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: