Просечната нето-плата во ноември 2021 година изнесувала 29 130 денари


Прашањето за зголемување на минималната плата што пред нова година го најавија од Владата се актуелизира деновиве, но оттаму најавуваат дека тоа може да се ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот Фатмир Битиќи изјави дека се подготвува покачување на пензиите „какво што не било досега“. „Сега, со усогласувањето, сите пензионери добиваат ...
| | веќе видена | слични

Со усогласувањето што оди од јануари, сите пензионери добиваат зголемени пензии за 2,98 отсто, што укажува на стабилноста на Фондот за пензиско осигурување, ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот за економски прашања, Фатмир Битиќи, во синоќешното гостување на телевизија Телма изјави дека се подготвува покачување на пензиите „какво што не ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сојузот на синдикати на Македонија го формираше главниот штрајкувачки одбор, а од исходот на средбата во понеделник во Владата, ќе зависат натамошните чекори ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Владата останува на својата заложба за зголемување на минималната плата и затоа идната недела започнува економско-социјалниот дијалог за нејзино ново ...
| | веќе видена | слични

Минимална плата од 18.000 денари во државата ќе имаа во тој момент кога ќе одлучиме со сите социјални партнери, рече вицепремиерот за економски прашања Фатмир ...
| | веќе видена | слични

Покачување на пензии како никогаш досега најави вицепремиерот Фатмир Битиќи во синоќешното гостување на ТВ Телма. - Сега со усогласувањето сите пензионери ...
| | веќе видена | слични

Сметам дека, при решавање на економските предизвици, пристапот е првенствено важен, а ние го промовиравме социјалниот дијалог како клучен. Затоа ќе имаме ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Демонстрација на примитивизам со цел да се предизвика поголем инцидент. Вака лидерот на ВМРО ДПМНЕ, го коментира однесувањето на собранискиот спикер, кој ги ...
сите 484 | | | веќе видена

Главниот претставник за безбедност во Тексас рече дека полицијата донела погрешна одлука во врска со масакрот во основното училиште Роб.„Ако мислев дека тоа ...
сите 206 | | | веќе видена

Судија на претходна постапка го прифати барањето на Обвинителството и им одреди притвор на шест од седуммината обвинети за случајот парцели за ЕВН, меѓу кои и ...
сите 98 | | | веќе видена

САД денеска воведоа санкции за две руски банки – Далечниот Исток и Спутник банка – на севернокорејската компанија Ер Корио Трејдинг и Јонг Јонг Нам, ...
сите 199 | | | веќе видена

Потпретседателот на СДСМ Стефан Богоев во интервју за емисијата „Трилинг“ на Телевизија 24 истакна дека Владата предводена од СДСМ постојано покажува што значи ...
сите 395 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Просечната нето-плата во ноември 2021 година изнесувала 29 130 денари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: