TSMC годинава ќе ги зголеми трошоците за производство на чипови


Француските Renault и јапонските компании Nissan и Mitsubishi денеска објавија дека планираат да ја продлабочат соработката во производството на електрични ...
| | веќе видена | слични

Акциите на полупроводниците паднаа на глобално ниво поради недостиг на чипови. За ова предупреди и американското Министерство за трговија. Истражувањето на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Време зa читање: 4 минути Panasonic ќе започне со масовно производство на нови литиум-јонски батерии кои го зголемуваат опсегот на електрични возила над 15% ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Светскиот економски форум се пресели на интернет од Давос, каде што се одржа минатата недела. Меѓу говорниците беше и претседателката на Европската комисија ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Најпрво сакам да ви посакам добредојдовте на овој голем сенароден протест. Овде нема политика, овде има само една партија, тоа е Македонија, и тука се луѓе од ...
сите 878 | | | веќе видена

Турција ќе продолжи да ја јакне својата војска за да стане најмоќна во светот, изјави претседателот на таа земја Реџеп Таип Ердоган. „Успесите во операциите во ...
сите 148 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Бујар Османи кажа дека доколку кажеме „не“ за внес на Бугарите во Уставот ќе започнат меѓуетнички тензии и ќе ја имаме ...
сите 104 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО ДПМНЕ, Александар Николоски преку својот фејсбук профил ги повика граѓаните да излезат вечерва од 19:00 часот, пред Владата на ...
сите 636 | | | веќе видена

Доцна синоќа среде Охрид се приведени тројца охриѓани кои го нарушиле јавниот ред и мир со меѓусебна тепачка, а уште еден завршил со лисици на рацете затоа што ...
сите 242 | | | веќе видена

Претседателот Пендаровски во рамки на Самитот на НАТО во Мадрид, учествуваше и се обрати на втората сесија на состанокот на Северноатлантскиот Совет на ниво на ...
сите 115 | | | веќе видена

Германскиот канцелар Олаф Шолц ги повика граѓаните заеднички да се соочат со економските проблеми кои ја тресат Германија, особено инфлацијата и најави дека ќе ...
сите 210 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

TSMC годинава ќе ги зголеми трошоците за производство на чипови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: