Тесен маневарски простор и при етапното решавање на спорот со Бугарија

Барањето на официјална Софија Скопје да испрати нота до Обединетите нации во која ќе каже дека со краткото име Северна Македонија нема територијални претензии ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Лекарската комора ја осуди наплатата на изречените казни за матичните лекари од Фондот за здравствено осигурување (ФЗО), кое се случува во време во кое целиот ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Почитувањето на позитивните правни прописи во областа на здравството е столб на функционирањето на здравствениот систем во државата што креира оптимални услови ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Напоменуваме дека реакцијата се однесува на казните кои се изречени за административни пропусти во работењето и не се поврзани со пропусти во лекувањето, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во регионот околу Гетеборг, вториот најголем град во Шведска, за една недела регистрирани се 44.791 позитивни на корона висут во последната недела, што е ...
| | веќе видена | слични

По една година работа како медицинска сестра на одделот за итни случаи во преполната болница во Торонто , среде пандемијата на коронавирусот, Ејми Ерхарт ...
| | веќе видена | слични

Новиот пристап, кој при минатонеделната посета на Скопје на бугарскиот премиер Кирил Петков го најавија заедно со македонскиот премиер Димитар Ковачевски, не ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Автократот од Форино, Талат Џафери не е достоен да го води законодавниот дом. Тој во клучната демократска институција со своето самоволие ги лиши пратениците ...
сите 298 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на денешната средба со архиепископот охридски и македонски, г.г. Стефан му честитал за мудроста при ...
сите 239 | | | веќе видена

Осум дена пред осумнаесетгодишникот Салвадор Рамос да го изврши масакрот во училиштето во Тексас и да убие 19 деца и двајца учители, производителот на пушката ...
сите 198 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Битола поведе постапка против две лица осомничени за кривично дело Напад врз службено лице при вршење работи на безбедноста, а за ...
сите 94 | | | веќе видена

Пратениците од денеска се враќаат во салата број 1, каде ќе користат нова модерна конференциска опрема. Во оваа сала со почеток во 11 часот ќе се одржи новата ...
сите 36 | | | веќе видена

Четири лица се повредени во сообраќајна несреќа што се случила синоќа на регионален пат Скопје – Тетово меѓу „фолксваген голф“ со скопски регистарски ознаки, ...
сите 371 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски заедно со македонската делегација која е во дводневна посета на Ватикан и Рим по повод 24 мај – Денот на сесловенските ...
сите 200 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тесен маневарски простор и при етапното решавање на спорот со Бугарија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: