Мицкоски се сретна со Петков: Се задржав на истите позиции кои се и претходно јавно познати


За време на денешната посета на Скопје, премиерот на Република Бугарија, Кирил Петков се сретна и со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мцикоски, на кој се ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Стандардот на граѓаните пропаѓа тоне, а на власта на Заевизмот око не и трепнува. Цените на мало во декември се поскапени за 6%, поскапени се горивата, цената ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Предвремените парламентарни избори се потреба повеќе на Македонија, отколку на ВМРО-ДПМНЕ, бидејќи ВМРО-ДПМНЕ кога и да има избори ќе победи, но Македонија не ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ денеска излее со податок дека граѓаните од почетокот на годината се задолжени со дополнителни 14.500 денари како резултат на натрупаниот долг на ...
| | веќе видена | слични

Затоа бараме предвремени избори да се сменат работите, а филозофијата на овие кои се на власт е да си крадат и да има катастрофа, ама надвор шминката да е ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО ДПМНЕ заедно со со Стефан Андоновски член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ се сретна со новиот директор на Меѓународниот ...
| | веќе видена | слични
11 копии
2 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, по информацијата за скок од 24 места на земјава во борбата против корупцијата, му порача на премиерот Димитар ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Да можеше водење на држава да се стави во ексел табела, ќе беше лесно за секој да води држава, реагира лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на изјавата на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на проруските сепаратисти во украинскиот регион Доњецк, Денис Пушилин, изјави дека на територијата на „Народна Република Доњецк“ ќе им се суди на ...
сите 357 | | | веќе видена

По подолга пауза денеска собранието повторно со седница. Обвинувањата за активна и пасивна блокада и натаму за тоа кој е продуктивен во работењето на ...
сите 493 | | | веќе видена

СВР Битола поднесе кривична пријава против С.А.(33), Ф.Е.(40), Џ.А.(30), Е.Б.(33), Е.А.(26) и Ф.Ќ.(39), сите од Прилеп, поради постоење основи на сомнение за ...
сите 503 | | | веќе видена

Турција не може да ги игнорира санкциите на Стокхолм против Анкара, изјави турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган. „Иако е очигледна виталната улога што ја ...
сите 617 | | | веќе видена

Сојузот на синдикати на Македонија (ССМ) бара итна средба со претседателот на Владата, вицепремиерот за економски прашања и со министрите за финансии и за труд ...
сите 221 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден во понеделникот го објави лансирањето на Индо-пацифичката економска рамка (ИПЕФ), која вклучува десетина индо-пацифички ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски се сретна со Петков: Се задржав на истите позиции кои се и претходно јавно познати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: