Омикрон: ублажување на мерките или локдаун?

11 копии

Во моментов во земјава има над 20.000 активни случаи, омикронот се шири низ сите градови во земјава.Најмногу заразени има во Скопје, Куманово, Битола, Прилеп… ...
| | веќе видена | слични

Во регионот околу Гетеборг, вториот најголем град во Шведска, за една недела регистрирани се 44.791 позитивни на корона висут во последната недела, што е ...
| | веќе видена | слични

Генералниот директор на Светската здравствена организација, Тедрос Адхамон Гебрејесус, изјавил дека би било опасно да се помисли дека многу заразниот омикрон ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Се чини дека сите чинители во општеството и граѓаните заборавија зошто почна штрајкот на наставниците. Штрајкот на наставниците почна затоа што тие бараа ...
сите 281 | | | веќе видена

Ердоган, исто така, рекол дека верува оти треба да се укине ембаргото за извоз на оружје воведено за Турција по нејзината инвазија на Сирија во 2019 година, ...
сите 927 | | | веќе видена

Откако Европската комисија во средата првпат даде рок за одржување на првата меѓувладина конференција со Северна Македонија и Албанија и преговорите со двете ...
сите 143 | | | веќе видена

Имаше нешто недокажано во вчерашната забелешка на премиерот Кирил Петков, го коментира потпретседателката на Бугарија Илијана Јотова барањето на бугарскиот ...
сите 358 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Омикрон: ублажување на мерките или локдаун?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: