Ковачки: Мнозинството и владата повторно се на стаклени нозе

7 копии

Пиунот Ковачевски продолжува таму кај што застана Заев. Тој верно ја продолжува предавничката политика на својот ментор. Отиде во Бугарија без да изусти ни ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Пазар дипломатија се однесува на онаа лоша политика која што до сега ја гледавме од страна на власта и оние отстапки кои што се прават со што, всушност се ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Во 2020 и 2021 година континуирано зборувавме дека на овој договор ќе му следи Анекс или нов договор, каде јас ги гледам првите знаци дека тоа ќе се случи е ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Остри критики за начинот на којшто се водат преговорите со Бугарија упатија говорниците од опозициската ВМРО-ДПМНЕ на трибината насловена „Заштита на ...
| | веќе видена | слични

Опозициската ВМРО ДПМНЕ предупредува дека власта манипулира со јавноста додека Бугарија го диктира процесот на преговарање за решавање на спорот. Португалскиот ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Јас ќе зборам за овој тип на манипулација која што му се случува на македонскиот народ, односно властите се обидуваат да ја манипулираат македонската јавност ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Во организација на ВМРО-ДПМНЕ денеска во 11:00 часот во Палата др. Христо Татарчев (Плоштад ВМРО бр. 1), ќе се одржи трибина „Заштита на националните и државни ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Јавна тајна е дека Димитар Ковачевски е администратор на владата водена од ДУИ, и на тоа место е само затоа што треба да го добие поразот од кој Заев избега, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Францускиот предлог за деблокада на македонските интеграции во ЕУ, интегрално преведен на македонски јазик, од вчера е објавен на официјалната веб страница на ...
сите 576 | | | веќе видена

Полицијата во сојузната држава Илиноис приведе лице од интерес во врска со пукањето за време на вчерашна парада за Денот на независноста. Роберт Е. Кримо ...
сите 117 | | | веќе видена

Ченките на НАТО денес ги потпишаа пристапните протоколи за приклучување на Финска и Шведска на воената алијанса. Двете земји ги поднесоа своите апликации во ...
сите 344 | | | веќе видена

Откако вчера квислиншката власт се соочи со искрениот револт на народот, истата се обидува со перфидни методи да даде друга димензија на протестите – во ...
сите 218 | | | веќе видена

Планирано е да се формираат работни групи помеѓу политичките партии кои што ќе работат на Предлог – забелешки кои што се проблематични во целиот овој текст. ...
сите 344 | | | веќе видена

Сите четири забелешки на ВМРО-ДПМНЕ се веќе инкорпорирани во предлогот, истакнаа вицепремиерот задолжен за европски прашања Бојан Маричиќ и министерот за ...
сите 214 | | | веќе видена

Драган Ковачки, пратеник и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ на прес-конференција кажа дека францускиот предлог е неприфатлив за Македонија. -Предлогот кој владата на ...
сите 293 | | | веќе видена

Повеќе од две децении сум во вашите домови на фреквенцијата на македонската телевизија, пренесувајќи ви ги случувањата од Македонија и од светот. Јас како ...
сите 103 | | | веќе видена

Претседателот Пендаровски во рамки на Самитот на НАТО во Мадрид, учествуваше и се обрати на втората сесија на состанокот на Северноатлантскиот Совет на ниво на ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковачки: Мнозинството и владата повторно се на стаклени нозе

Од:
До кого (е-маил):
Порака: