ВМРО-ДПМНЕ: Јавна тајна е дека Ковачевски е администратор на владата водена од ДУИ


Јавна тајна е дека Димитар Ковачевски е администратор на владата водена од ДУИ, и на тоа место е само затоа што треба да го добие поразот од кој Заев избега, ...
| | веќе видена | слични

Извештајот за перцепцијата на индексот на корупција покажува извесно раздвижување, но недоволно, велат експерти и аналитичари, по објавувањето на најновата ...
| | веќе видена | слични

Извештајот на Транспаренси интернешнл според Глобалниот индекс на перцепција на корупцијата 2021 ја вбројува Македонија меѓу најкорумпираните земји во Европа, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Колку се очајни во СДСМ говори фактот што се радуваат на последната листа на Транспаренси во која повторно сме меѓу најкорумпираните држави во Европа, во ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Хибридниот режим на СДСМ ја држи Македонија во групата на најкорумпирани држави во Европа. Според сумираната оценка Македонија има пад од 87 на 95 место. Ако ...
| | веќе видена | слични

Марко Панковски – постар истражувач во Институтот за демократија вели дека подобрувањето на рејтингот во извештајот на Транспаренси интернешнл за перцепција на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Недостасуват реформите и нема сериозна борба против корупцијата во државата, изјави професорот по кривично право при универзитетот ФОН, Митасин Беќири , ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Француските дипломати во седиштето на ЕУ не се запознаени со нова иницијатива за надминување на спорот меѓу Софија и Скопје по посетата на македонската ...
сите 799 | | | веќе видена

Сојузот на синдикатите на Македонија (ССМ) денеска протестните активности ги продолжи пред Министерството за информатичко општество и администрација (МИОА) од ...
сите 452 | | | веќе видена

Бугарската влада во оставка ја одобри бугарската позиција за предлогот на француското претседателство со Советот на ЕУ за заеднички став на ЕУ за преговорите ...
сите 895 | | | веќе видена

Насилството на Арбр Адеми покажува дека нервозата во владеачката коалиција станува се поголемо. Но таквата нервоза нека си ја манифестираат по дома или на ...
сите 137 | | | веќе видена

„После денешните објави на новите цени едно е јасно, РКЕ е надвор од реалноста и од страдањата на овој народ кој едвај врзува крај со крај. Власта повторно ...
сите 130 | | | веќе видена

Пејачката Сара Јо одговараше на актуелни прашања на новинарите и во таа прилика се осврна на забраната за абортус во Америка, но и неодамнешниот инцидент во ...
сите 73 | | | веќе видена

Претседателот Видодо и неговата сопруга пристигнаа со воз во украинскиот главен град Киев, објави официјалната веб-страница на индонезискиот претседател.Видодо ...
сите 366 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Јавна тајна е дека Ковачевски е администратор на владата водена од ДУИ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: