УНИ банка ќе ја исплати шестата полугодишна камата на сопствениците на перпетуални обврзници

УНИ банкана 24 јануари ќе ја исплати шестата полугодишна камата на сопствениците на перпетуални обврзници со ISIN MKBLBA200011 и шифра UNIPO. Известувањето за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Време зa читање: < 1 минутa “УНИБанка” денес на 24.01.2022 година ја исплати шесттата полугодишна камата на сопствениците на перпетуални обврзници со ISIN ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во моменти кога вашето здравје или здравјето на вашите најблиски е загрозено, сакате најдобра грижа и брз прием кај експерти за кои сметате дека се најдобри во ...
| | веќе видена | слични

Сезоната на зимски спортови е во полн ек. Но, зимските спортови на отворено, како што се скијање, сноуборд, ски скокање, хокеј, санкање, боб санкањe и ски ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Годината што измина покажа дека најголем предизвик во тешките времиња е да се зачува токму она што е највредно: човечкиот живот и здравјето. Современиот начин ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Време зa читање: < 1 минутa Грижата за вработените и нивното задоволство е еден од најзначајните приоритети на Шпаркасе Банка. Водејќи се од стратешката ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути На почетокот на 2022 година, Шпаркасе Банка АД Скопје подготви промотивна понуда за сите клиенти што се заинтересирани да штедат во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Денеска сме во посета на Гевгелија на Денот на пожарникарите, драго ми е што градоначалникот, локалната самоуправа, пратеничката од Гевгелија успееја во ...
сите 559 | | | веќе видена

Сенатот на САД го одобри новиот пакет помош од 40 милијарди долари за Украина. Претставничкиот дом минатата недела гласаше за пакетот. Се очекува американскиот ...
сите 275 | | | веќе видена

Вработените во градинките ќе добијат цели плати за времето поминато во штрајк. Ова е епилогот по долгите преговори помеѓу СОНК и МТСП. Денес, МТСП и СОНК ги ...
сите 335 | | | веќе видена

За СДСМ усвојувањето на резолуцијата за Извештајот на Eвропската комисија за Северна Македонија за 2021 во Европскиот парламент е добра вест, иако од ...
сите 455 | | | веќе видена

Се зголемуваат тензиите во зоната на одговорност во Западниот воен округ на Русија, а државата презема интензивни мерки за да се спротивстави на тоа, изјави ...
сите 324 | | | веќе видена

Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) денеска ќе ја одржи 68. седница преку платформата Зум. На дневен ред, како што стои во соопштението од ...
сите 50 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

УНИ банка ќе ја исплати шестата полугодишна камата на сопствениците на перпетуални обврзници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: