Донесете мудра одлука и инвестирајте во најважното – здравјето и животот

Во моменти кога вашето здравје или здравјето на вашите најблиски е загрозено, сакате најдобра грижа и брз прием кај експерти за кои сметате дека се најдобри во ...
| | веќе видена | слични

По апелот на Лекарската комора да се повлечат казните за матичните лекари, Фондот за здравствено осигурување вели дека казните се законски и повлекување не ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Лекарската комора ја осуди наплатата на изречените казни за матичните лекари од Фондот за здравствено осигурување (ФЗО), кое се случува во време во кое целиот ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Почитувањето на позитивните правни прописи во областа на здравството е столб на функционирањето на здравствениот систем во државата што креира оптимални услови ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Напоменуваме дека реакцијата се однесува на казните кои се изречени за административни пропусти во работењето и не се поврзани со пропусти во лекувањето, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Останато

-Причината поради која што се случуваат сега овие какафонични изјави лежи во тоа што планот на Социјалдемократскиот сојуз по однос на предлогот бил малку ...
сите 403 | | | веќе видена

Граѓаните ги очекува нов ценовен шок со новото покачување на електричната енергија, криминалната влада на СДСМ и ДУИ повторно удрија по џебот на граѓаните. ...
сите 282 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Донесете мудра одлука и инвестирајте во најважното – здравјето и животот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: