АМСМ: Намалена видливост поради магла и претежно влажни коловози

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез ...
| | веќе видена | слични
40 копии

На патниот правец Свети Николе – Миладиновци на 10 км пред Миладиновци, поради свлечиште и голем одрон, сообраќајот е пренасочен само на една коловозна лента ...
| | веќе видена | слични

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по наместа влажни коловози. Намалена видливост поради појава на магла од 50 – 100м. има на патните правци ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

На самото место е поставена соодветна сообраќајна сигнализација. На учесниците во сообраќајот им се препорачува внимателно возење. Сообраќајот на државните ...
| | веќе видена | слични

На местото е поставена соодветна сообраќајна сигнализација, а на учесниците во сообраќајот им се  препорачува внимателно возење. Како што соопшти Автомото ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ИЗВЕШТАЈ ЗА СОСТОЈБА НА ПАТНИ ПРАВЦИ И ГРАНИЧНИ ПРЕМИНИ ОДРОНИ: На патниот правец А2 Свети Николе – Миладиновци на 10 км пред Миладиновци, поради свлечиште и ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 157 | | | веќе видена

Стручните лица кои ги контактираше „Фактор“ за мислење во врска со потпишаниот договор на Владата со „НЕКСТ.Е.ГО МОБИЛЕ“ за фабрика во индустриската зона во ...
сите 140 | | | веќе видена

Забавата за Охридскиот Рамковен Договор како да не помина во „духот“ на соживотот. Тоа можеше да се види од исвиркувањето на македонскиот јазик на истата.На ...
сите 88 | | | веќе видена

Опасноста за нуклеарната централа Запорожје, на југот на Украина, каде Киев и Москва меѓусебно се обвинуваат за гранатирање повеќе од една недела, „се ...
сите 299 | | | веќе видена

„Мислам дека ниту еден писател денес не го заслужува тоа повеќе од него. Кампањата започнува сега“, напиша Бернар-Анри Леви.Ружди бил нападнат со нож во ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

АМСМ: Намалена видливост поради магла и претежно влажни коловози

Од:
До кого (е-маил):
Порака: