Свлечиште и голем одрон на патот Свети Николе-Миладиновци, сообраќајот по една лента

На местото е поставена соодветна сообраќајна сигнализација, а на учесниците во сообраќајот им се  препорачува внимателно возење. Како што соопшти Автомото ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Забраната за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец крак Маврово – Дебар се укинува во 07:00 часот. Сообраќајот на државните патишта се одвива по ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Поради врнежи од снег, вечерва од 20:30 часот е воведена забрана за движење на тешки моторни возила на планинскиот превој Ѓавато . Од АМСМ информираат дека ...
| | веќе видена | слични

Снегот како „по навика ги изненади“ служите во јануари и направи тотален хаос на автопатот Скопје- Штип.Поради неисчистениот снег има целосен застој на овој ...
| | веќе видена | слични
5 копии

„Попладнево се пријавени три сообраќајни несреќи. Од нив две сообраќајни несреќи на патниот правец Скопје-Штип , а третата се случила на патниот правец ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Украинскиот министер за надворешни работи Дмитро Кулеба денеска ја повика Европската унија да воведе економски санкции кон Русија, наместо поединечни, за да ја ...
сите 352 | | | веќе видена

Италијанската крајнодесничарска партија „Браќата на Италија“, предводена од Џорџа Мелони, освои 26 отсто од гласовите на изборите, а нејзината десничарска ...
сите 171 | | | веќе видена

Фудбалската репрезентација на Македонија го одржа првиот тренинг на комплексот на ФФМ во пресрет на последните два натпревари од Лигата на нации. Без капитенот ...
сите 421 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 65 | | | веќе видена

Владината коалиција е стабилна. Нема опасност од губење на мнозинството во Парламентот, изјави денеска премиерот Димитар Ковачевски. Премиерот Димитар ...
сите 125 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски, во одговор на новинарско прашање дека властите не реагираат кога се работи за бугарски провокации, а од друга страна МНР ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Свлечиште и голем одрон на патот Свети Николе-Миладиновци, сообраќајот по една лента

Од:
До кого (е-маил):
Порака: