Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по наместа влажни коловози

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по наместа влажни коловози. Намалена видливост поради појава на магла од 50 – 100м. има на патните правци ...
| | веќе видена | слични
3 копии
6 копии

Врнежи од снег има и во Прилеп, Железнец, Неготино, Демир Капија, Удово и Крушево. Авто мото сојузот на Македонија информира дека на планинскиот превој Плетвар ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Поради снежни врнежи, вечерва од 21 часот е воведена забрана за сообраќај за тешки моторни возила на магистралниот пат А-2 од село Узем до Граничниот премин ...
| | веќе видена | слични
6 копии
3 копии

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, а на повисоките места има остатоци од кашест снег по интервенција на дежурните екипи на ЈП ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Русија која е мнозински инвеститор во изградбата на „Северен тек 1“ и „Северен тек 2“ вели дека технички можат да се поправат, но за тоа ќе бидат потребни ...
сите 405 | | | веќе видена

Откако партијата „Браќа на Италија“ предводена од Џорџа Мелони освои најголем број гласови на парламентарните избори во Италија, во оваа земја следеа ...
сите 150 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 103 | | | веќе видена

Она кое што е важно за нас како советници, како избраници од народот, всушност и наш приоритет како партија, е исполнување на програмата За модерно Скопје, зад ...
сите 180 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 106 | | | веќе видена

Пред ангелот на плоштадот Свети Петар, Папата му се обрати на претседателот на Руската Федерација, молејќи го „меѓу другото, од љубов кон сопствениот народ да ...
сите 590 | | | веќе видена

Осумнаесетгодишен тетовец е приведен на фудбалски натпревар поради напад врз гостински фудбалер. „Полициски службеници на СВР Тетово на 1 октомври во 17 часот ...
сите 331 | | | веќе видена

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија реагираше на аферата „Броило“ која денеска ја објави ВМРО-ДПМНЕсо заклучок дека премиерот Димитар Ковачевски не е ...
сите 177 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по наместа влажни коловози

Од:
До кого (е-маил):
Порака: