Кратко му траеше среќата: Ограбил финансиско друштво - полицијата го фати за еден час


Полицијата попладнево го привела З. С. (49) од Скопје поради сомнение дека околу 17 часот со закана со остар предмет одзел пари од вработена во финансиско ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, на денешната прес-конференција сподели детали во врска со истрагата, во која беа уапсени тројца службеници на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Министерството за внатрешни работи пред два дена извести за 10 приведени лица поради сомнение за криумчарење и неовластена трговија со прекурсори, како ...
| | веќе видена | слични

Вчера околу 22.40 часот на улица „Гоце Делчев“ во Гостивар, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар ја лишиле од слобода ...
| | веќе видена | слични

Жител на Младо Нагоричане бил приведен, бидејќи агресивно се однесувал кон полициски службеници и оштетил инвентар во угостителски објект во Куманово, соопшти ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Министерката за труд и социјална политика Јована Трнечевска се појави на денешниот протест пред Министерството и ги покана на средба синдикалците, но повторно ...
сите 310 | | | веќе видена

„Расте нервозата во Белата плата, пратениците на ВМРО-ДПМНЕ во собранието по налог на Мицкоски, се обидуваат да создадат тензии и инциденти, за да го одбранат ...
сите 312 | | | веќе видена

Претседателот на Бугарија, Румен Радев денеска изјави дека не сака да ја компромитира слободата на изразување на следните консултативни совети и повторно го ...
сите 555 | | | веќе видена

Срам за демократијата, очигледно дека некој и охрабрува вака да се однесуваат, ова е чин на дивјаштво што можеше да се види вчера во комисијата за европски ...
сите 235 | | | веќе видена

54-годишен скопјанец е приведен поради агресивно однесување кон полициски службеници. Тој извадил и им се заканувал со пиштол.-Вчера во 06.35 часот на улица ...
сите 341 | | | веќе видена

Начинот на кој се обидуваме да го решиме спорот меѓу двете земји во последните години само покажува колку сме блиски. Изгубивме премногу време во непотребна ...
сите 182 | | | веќе видена

На 27.06.2022 во 17.00 часот во Полициската станица Делчево било пријавено дека на бул.„Македонија“, патничко возило „рено меган“, сопственост на МВР, ...
сите 159 | | | веќе видена

Финска и Шведска нема да ги поддржат ЈПГ/ПЈД и организацијата опишана како ФЕТО во Турција Финска и Шведска во вторникот потпишаа трилатерален меморандум за ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кратко му траеше среќата: Ограбил финансиско друштво - полицијата го фати за еден час

Од:
До кого (е-маил):
Порака: