САД бараат Македонија и Албанија да не се одвојуваат

3 копии

Земјите од западот и северот на Европската унија продолжуваат да се противат на проширувањето на Унијата со Западен Балкан, изјави денеска унгарскиот министер ...
| | веќе видена | слични

„Запрашан со оглед на тоа што одвреме-навреме се отвора темата за создавање Голема Албанија и дали тој верува дека некогаш може да има Голема Албанија, каде ...
| | веќе видена | слични

Бугарија со надградени барања на македонските одговори – Патоказот да влезе во преговарачката рамка, а рокот за промена на учебниците да се скрати, откако ...
| | веќе видена | слични

Историјата е важна во односите на Бугарија со Македонија, но не е единствената тема, изјави Бугарски премиер, Кирил Петков по средбата со шефицата на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сите очекувавме дека овој успех конечно ќе ни овозможи да се фокусираме на реформскиот процес, така што нашите млади генерации ќе останат дома. Со оглед на ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Изгубивме многу време и енергија во претходните две децении поради спорот за името што го надминавме со Преспанскиот договор, инаку истакнат како триумф на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Никола Димитров, денес беше говорник на онлајн конференцијата посветена на актуелните прашања во процесот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања Никола Димитров денес беше говорник на онлајн конференцијата посветена на актуелните прашања во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ова е истиот предлог, ако се прифати ќе биде национална катастрофа за Македонија и македонскиот идентитет, изјави потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо ...
сите 740 | | | веќе видена

Граѓаните не го разбираат новиот тарифник за струјата и не знаат како да ја пресметаат потрошувачката на калкулаторот што е објавен на веб-страницата на ...
сите 479 | | | веќе видена

Спогодбата потпишана со Финска и Шведска за укинување на ветото на Турција за нивното членство во НАТО алијансата ги обврзува нордиските земји да ги исполнат ...
сите 157 | | | веќе видена

премиерот Димитар Ковачевски телефонски разговарал со Советникот на Стејт департментот, Дерек Шолет. Ми беше чест да разговарам со Советникот на Стејт ...
сите 280 | | | веќе видена

Заменик шефот на руската дипломатија, Алекасндар Грушко, денеска изјави дека приемот на Финска и Шведска во НАТО може да ја влоши воената ситуација во регионот ...
сите 241 | | | веќе видена

Претставници од органите и телата на гранските синдикати членки на Сојуз на синдикатите на Македонија денеска од пред Собранието побараа од пратениците членови ...
сите 317 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

САД бараат Македонија и Албанија да не се одвојуваат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: