ЧЕТВОРКАТА ЗА БАЛКАНСКОТО БУРЕ БАРУТ Ескобар, Пич, Борел и Вархеји во мисија за Западен Балкан


Здружението за надворешна и меѓународна политика Совет на амбасадори ги поздравува напорите на американскиот Стејт Департмент за стабилизирање на безбедносните ...
| | веќе видена | слични

Британскиот премиер го назначи Сер Стјуарт Пич за специјален пратеник за Западен Балкан, наведувајќи дека регионот се соочува со безбедносна закана. ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Кандидатот за американски амбасадор во Белград, Кристофер Хил, синоќа во Сенатот изјави дека постојат бројни прашања што го засегаат во однос на денешна Србија ...
| | веќе видена | слични

Радован Ковачевиќ, советникот на српскиот член на Претседателството на БиХ, Милорад Додик, смета дека состанокот на членовите на Претседателството на БиХ, ...
| | веќе видена | слични

Српскиот член на Претседателството на БиХ, Милорад Додик изјави дека го информирал специјалниот пратеник на британскиот премиер за Западен Балкан, Стјуарт Пич ...
| | веќе видена | слични

Денеска се навршуваат 26 години од потпишувањето на Дејтонскиот мировен договор, кој беше потпишан на 14 декември 1995 година во Париз.Договорот претходно беше ...
| | веќе видена | слични

Рускиот амбасадор во Србија, Александар Боцан-Харченко денеска предупреди дека, покрај на Косово, ситуацијата и на Западен Балкан изгледа лошо поради настаните ...
| | веќе видена | слични

Денеска се навршуваат 26 години од потпишувањето на Дејтонскиот договор, а Босна и Херцеговина е во една од најголемите политички и безбедносни кризи од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Специјалниот британски пратеник за Западен Балкан, Стјуарт Пич денеска ќе ја посети Босна и Херцеговина, каде ќе се сретне со членовите на Претседателството, а ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако судија на претходна постапка синоќа одреди 30 дневен притвор за 22 годишното момче кое во четвртокот вечерта на пешачки кај Сити мол прегази 24 годишна ...
сите 162 | | | веќе видена

Пристапните преговори со Албанија и Македонија треба да се отворат што е можно поскоро и дека иницијативата „Отворен Балкан“ треба да го вклучи и Косово.„Многу ...
сите 988 | | | веќе видена

Училиштата се префрлија на онлајн часови, кои не важат само за учениците од прво до четврто одделение кои се уште посетуваат настава, објави АП.Масовните ...
сите 182 | | | веќе видена

Осветувањето на водите на Вардар и положување на Светиот крст во Скопје се одржа точно напладне на мостот „Слобода“ кај Холидеј ин. Поради пандемијата, ...
сите 153 | | | веќе видена

Ова го потврди германската министерка за одбрана Кристин Ламбрехт.„Мораме да направиме се` за да спречиме ескалација. Во моментов испораката на оружје не би ...
сите 411 | | | веќе видена

Аки Рахимовски утрово планирал патување во Македонија и посета на мајка си. Тој телефонски разговарал со пријателот Здравко Ситновски во Скопје и се договорил ...
сите 62 | | | веќе видена

ДЕНЕС НАД 1.900 ЗАРАЗЕНИ СО КОВИД Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЧЕТВОРКАТА ЗА БАЛКАНСКОТО БУРЕ БАРУТ Ескобар, Пич, Борел и Вархеји во мисија за Западен Балкан

Од:
До кого (е-маил):
Порака: