ПАРТИСКИОТ ПОРТПАРОЛ СО ПОДДРШКА ЗА МИЦКОСКИ - Димса за сегашниот лидер да продолжи да ја води партијата


Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски, вели дека му дава безрезервна поддршка на неговиот партиски лидер Христијан Мицкоски, за избор за уште еден мандат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Реторика која обединува, говор без напад кон ривалите, но со точни решенија за проблемите. Ваков беше говорот на Христијан Мицкоски по изборот за претседател ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Марјан Ѓорчев, поранешен амбасадор и еден од креаторите на доктрината на ВМРО-ДПМНЕ во вечерашното гостување во Тема на денот во централниот дневник на ТВ ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

На Македонија ѝ треба нов договор, кој ќе го отелотвори заедничкиот патриотизам. Новиот договор ќе значи враќање на надежта, напредок и принципи. Новиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Може ќе има заостанувања, ќе има и луѓе кои нема секогаш да се согласуваат со секоја одлука што ќе ја донесеме, знам дека нема да можеме да го решиме секој ...
| | веќе видена | слични

Преродба на државата и на партијата, реални, суштински промени и нов концепт – општествен договор (консензус) меѓу сите чинители за т.н. заеднички патриотизам ...
| | веќе видена | слични

На вонредни внатрепартиски избори и на конгрес, двете најголеми политички партии во земјава СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ вчера избраа лидери на партиите. Димитар ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пишува: Мери Јордановска / Извор: Вистиномер Половина од правосилните пресуди кои ги донел Основниот кривичен суд во Скопје, а биле потврдени од повисоките ...
сите 273 | | | веќе видена

Кирил Пецаков, градоначалникот на Охрид свесно ги прекрши законите со тоа што наместо во изолација да го чека резултатот од тестот за коронависрусот, тој ...
сите 183 | | | веќе видена

Евентуалната руска инвазија врз Украина би можела да биде „најголемата инвазија“ од Втората светска војна, со оглед на масовното воено присуство на Русија во ...
сите 555 | | | веќе видена

КОВАЧЕВСКИ НА СРЕДБА СО ДРЖАВНО - ПОЛИТИЧКИОТ ВРВ ВО БУГАРИЈА Македонскиот премиер Димитар Ковачевски по потпишувањето на меморандумите на работните групи во ...
сите 777 | | | веќе видена

Мнозинството пратенички групи се „ЗА“ бришење на техничката влада три месеци пред изборите, ама никоја од нив не и' се придружува на ВМРО-ДПМНЕ, да стави ...
сите 454 | | | веќе видена

Фановите на Аки Рахимовски денеска за последен пат се поздравија со фронтменот на култната рок-група „Парни ваљак“. Во негова чест беше кај тревникот пред ...
сите 122 | | | веќе видена

Нова трагедија во кумановското семејство Филиповиќ. Како што дознава „Слободен печат“, во сообраќајката во која денеска загина пешак на мостот „Гоце Делчев“ во ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПАРТИСКИОТ ПОРТПАРОЛ СО ПОДДРШКА ЗА МИЦКОСКИ - Димса за сегашниот лидер да продолжи да ја води партијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: