Ескобар во Скопје на средби со Пендаровски, Заев и Османи


6 копии

Шефот на дипломатијата Бујар Османи денеска се сретна со Габриел Ескобар, заменик помошник државен секретар и специјален претставник за Западен Балкан на САД, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за надворешни работи на Србија Никола Селаковиќ изјави дека денешната средба на шефовите на дипломатиите на Западен Балкан со државниот секретар за ...
| | веќе видена | слични

– Благодарност за силната поддршка од САД за започнување пристапни преговори со Европската унија.  Остануваме посветени на понатамошното зајакнување на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Блокадата на европските интеграции за Македонија и Албанија е неправилна, неоправдана, и таа создава недоверба во целиот регион. Потребни се храбри политички ...
| | веќе видена | слични

Министрот за надворешни работи, Бујар Османи, за време на престојот во Лондон се сретна со државниот секретар за надворешни работи, Комонвелт и развој на ...
| | веќе видена | слични

Западниот Балкан има важна улога за севкупната стабилност и напредок на Европа. А евроинтеграцијата на регионот е взаемен геостратегиски интерес, било ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи учествуваше на состанокот на министри за надворешни работи од Западен Балкан, на покана на државниот секретар за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Развојот на билатералните односи меѓу двете земји, како и регионалните предизвици и европската перспектива на Македонија, биле тема на разговор на средбата на ...
| | веќе видена | слични

На средбата, како Македонија и Обединетото Кралство е многу значајна компонента во развојот на целокупните релации, а било разговарано и за континуираната ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако судија на претходна постапка синоќа одреди 30 дневен притвор за 22 годишното момче кое во четвртокот вечерта на пешачки кај Сити мол прегази 24 годишна ...
сите 164 | | | веќе видена

Училиштата се префрлија на онлајн часови, кои не важат само за учениците од прво до четврто одделение кои се уште посетуваат настава, објави АП.Масовните ...
сите 182 | | | веќе видена

Согласно член 153 од Закон за енергетика, Производство на топлина Балкан Енерџи ДООЕЛ како регулиран производител на топлинска енергија е должен во текот на ...
сите 318 | | | веќе видена

Осветувањето на водите на Вардар и положување на Светиот крст во Скопје се одржа точно напладне на мостот „Слобода“ кај Холидеј ин. Поради пандемијата, ...
сите 153 | | | веќе видена

Ова го потврди германската министерка за одбрана Кристин Ламбрехт.„Мораме да направиме се` за да спречиме ескалација. Во моментов испораката на оружје не би ...
сите 411 | | | веќе видена

ДЕНЕС НАД 1.900 ЗАРАЗЕНИ СО КОВИД Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: ...
сите 69 | | | веќе видена

Аки Рахимовски утрово планирал патување во Македонија и посета на мајка си. Тој телефонски разговарал со пријателот Здравко Ситновски во Скопје и се договорил ...
сите 62 | | | веќе видена

Средствата од договорот склучен со три угостителски субјекти од страна на претходното градско раководство, во вредност од околу 32 илјади евра ќе бидат ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ескобар во Скопје на средби со Пендаровски, Заев и Османи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: