Субвенции за фотоволтации за граѓаните како помош во енергетската криза

Единствен излез од енергетската криза за Македонија е сончевата енергија и наместо државата да субвенционира странски инвеститори или да влегува во јавно ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Зелената партија ДОМ истакнува дека единствено одржливо решение за енергетската криза е интензивно инвестирање во производство на електрична енергија од ...
| | веќе видена | слични

Секој кров е потенцијален енергетски капацитет кој треба да се искористи. Потребно е веднаш да се отпочне со процесот на енергетска транзиција за да постепено ...
| | веќе видена | слични

Дали сте свесни дека енергетскиот систем НЕ МОЖЕ да ја прифати и издржи оваа градба?!?. Кој ќе ја балансира оваа енергија од фотоволтаици кога немаме толкав ...
| | веќе видена | слични

Стопанската комора за енергетика алармира до МЕПСО ведаш да се стопира градбата која ја најави Владата од над 400 MW на аеродромот во Штип !!! Дали сте свесни ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во 2020 и 2021 година континуирано зборувавме дека на овој договор ќе му следи Анекс или нов договор, каде јас ги гледам првите знаци дека тоа ќе се случи е ...
сите 697 | | | веќе видена

ГОЛЕМ ПОЖАР ВО БИТОЛА Пожарот во „Жито Битола“ e ставен под контрола. Ангажирани се 27 пожарникари од битолската единица, а на помош пристигна и ...
сите 333 | | | веќе видена

Западните земји подготвуваат неколку големи провокации во врска со ситуацијата околу Украина, а Москва не исклучува дека тие може да бидат информативни или ...
сите 458 | | | веќе видена

Девет пожарникарски возила со 22 пожарникари го гаснат пожарот кој попладнево во 17:20 часот избувна во поранешната фабрика „Жито Битола“ што се наоѓа на ...
сите 96 | | | веќе видена

Денешната посета на „Дура Аутомотив Системс“ е одлична можност да се види како изгледа примената на законското решение „Недела неработен ден“. Вработените на ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Субвенции за фотоволтации за граѓаните како помош во енергетската криза

Од:
До кого (е-маил):
Порака: