Мицкоски: Ахмети и Груби знаат дека никогаш нема да имаат уценет политичар како Заев


-Ахмети и Груби знаат дека никогаш нема да имаат уценет политичар како Заев, кој за да ја спаси својата политичка кариера, ќе потпише било каков договор. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

СДСМ најавува нови политики во интерес на граѓаните ВМРО-ДПМНЕ останува на барањето за предвремени избори. Последни подготовки во двете најголеми партии во ...
| | веќе видена | слични

Досегашниот лидер на ВРМО-ДПМНЕ Христијан Мицковски е едиствениот кој поднел кандидатура за Претседател на ВМРО-ДПМНЕ кој ќе се бира утре на Конгресот на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Двете најголеми партии од македонскиот блок утре се соочуваат со внатрепартиски избори на лидери . СДСМ по оставката на досегашниот претседател Зоран Заев , со ...
| | веќе видена | слични

Утре внатрепартиски избори во СДСМ и Конгрес на ВМРО –ДПМНЕ. Двете најголеми политички партии во Македонија во ист ден избираат нов претседател. Наследникот на ...
| | веќе видена | слични

Утре СДСМ добива нов челник, но не и нови политики кои ќе бидат во интерес на граѓаните. Политичкиот аналитичар Самоил Малчески во интервју за Лидер вели дека ...
| | веќе видена | слични

Во ВМРО-ДПМНЕ ништо не се менува, тоа е стара нереформирана партија, СДСМ постојано се менува и подобрува, соопшти денеска владејачкиот СДСМ. Еве го целото ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе обвинителен предлог против едно лице за кривично дело – тешки дела против безбедноста на ...
сите 275 | | | веќе видена

Пожарот кој попладнево избувна во објект на улицата позната како „Пластичарска“е изгаснат. Територијалната противпожарна единица на Град Скопје интервенирала ...
сите 123 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести одлучи, а владата прифати, времетраењето на изолацијата да биде седум дена.Новата одлука за кратење на периодот на изолација ќе ...
сите 230 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска се сретна со грчкиот амбасадор во земјава Русос Кундурос, кој му ја пренесе силна и недвосмислена поддршка од Грција и ...
сите 155 | | | веќе видена

„Во Загреб нема кварт каде Аки не беше во некој изнајмен стан, се дружеше во секој кварт. Притигна на станица со една торба и сега почива во Алејата на ...
сите 199 | | | веќе видена

Поранешниот премиер Зоран Заев беше познат по бројните гафови и изјави што ги даваше за време на меѓународни средни, интервјуја или настани, но таквата пракса ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Ахмети и Груби знаат дека никогаш нема да имаат уценет политичар како Заев

Од:
До кого (е-маил):
Порака: