ПРВИ ПРЕСМЕТКИ: И ЕВН смета дека струјата треба да поскапи и до 30 отсто


Најавите за обезбедување на 900 илјади тони јаглен за потребите на РЕК Битола доби и второ продолжение во режија на владата на Македонија. Според кое секоја ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Се полнат складиштата на мазут во ТЕЦ Неготино со количини за стартување на термоцентралата и континуирано производство на електрична енергија во следниот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Од партијата велат дека ЕЛЕМ сегашен ЕСМ е претворен во загубар кој не може да ги произведе ниту елелемнтарните количини струја, а МЕПСО освен што е загубар ...
| | веќе видена | слични

Со огромна леснотија ја лажат македонската јавност дека имаме и ќе имаме сопствено производство на електрична енергија во следната година, па дури одат до таму ...
| | веќе видена | слични

Сред енергетска криза и кога зимата почна да ги покажува забите почна да се полнат складиштата на мазут во ТЕЦ Неготино за стартување на термоцентралата и ...
| | веќе видена | слични

Мазутот се доставува со секојдневна динамика според пресметките на капацитетот за прием. Заеднички увид во подготовките на термоцентралата извршија генералниот ...
| | веќе видена | слични

Во очекување ЕВН Хоум да го распише четвртиот тендер за набавка на електрична енергија за следната година но и да се видат понудите на тендерите за набавка на ...
| | веќе видена | слични

Македонските власти во наредните две недели очекуваат одговор од Косово за постигнување на петгодишен договор со кој земјава ќе увезе и до три милиони тони ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако неуспешните блокади на ВМРО-ДПМНЕ во Собранието пропаднаа, невидените чекори од Белиот дворец се сведоа на протест кој треба да се одржи за еден месец ...
сите 554 | | | веќе видена

Српскиот патријарх Профирије и македонскиот архиепископ Стефан во петок (19 мај) ќе одржат заедничка литургија во храмот Сети Сава во Белград, објави српската ...
сите 488 | | | веќе видена

На Украина и требаат живи украински херои кажа претседателот на Украина, Володимир Зелеснки во неговото видео обраќање на Фејсбук откако доцна синоќа се вршеше ...
сите 245 | | | веќе видена

Премногу е, молчењето не е опција, протест за рушење на владата на 18 јуни, протест за промени и подобар живот, порача Миле Лефков, пратеник и член на ИК на ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПРВИ ПРЕСМЕТКИ: И ЕВН смета дека струјата треба да поскапи и до 30 отсто

Од:
До кого (е-маил):
Порака: