ЕСМ ГОИ ПРАСЕ ПРЕД БОЖИК: Ладната резерва се подготвува да не стопли, а одговорните се сликаат додека ТЕЦ Неготино се полни со мазут


Сред енергетска криза и кога зимата почна да ги покажува забите почна да се полнат складиштата на мазут во ТЕЦ Неготино за стартување на термоцентралата и ...
| | веќе видена | слични

Не 10 туку реално од 20 до 30 проценти треба да се зголеми цената на струјата за домаќинствата – тврдат енергетските експерти за Телма . Според нив, барањата ...
| | веќе видена | слични

Покачувањето на цената на парното ќе зависи од цената на природниот гас, изјави Марко Бислимоски претседател на Регулаторната комисија за енергетика во ...
| | веќе видена | слични

Барањата за поскапување на струјата за 40 отсто, според експертите, се реални, поради високите берзански цени и ниското домашно производство. Професорот ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Претседателот на Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) Марко Бислимоски порачува дека како регулатор нема да лицитираат со цената на ...
| | веќе видена | слични

„Ние кажавме дека со цени нема да лицитираме. Ги добивме барањата од сите три компании. Сега ги анализираме, ги разгледуваме и тоа во делот на набавка на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Се чини дека сите чинители во општеството и граѓаните заборавија зошто почна штрајкот на наставниците. Штрајкот на наставниците почна затоа што тие бараа ...
сите 282 | | | веќе видена

Ердоган, исто така, рекол дека верува оти треба да се укине ембаргото за извоз на оружје воведено за Турција по нејзината инвазија на Сирија во 2019 година, ...
сите 927 | | | веќе видена

Тие кои имаат полна уста со реторика за интеграции и обвинувања кон другите за Русија, се демаскираа на најскандалозен начин. Во пресрет на 20-годишнината од ...
сите 95 | | | веќе видена

Откако Европската комисија во средата првпат даде рок за одржување на првата меѓувладина конференција со Северна Македонија и Албанија и преговорите со двете ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕСМ ГОИ ПРАСЕ ПРЕД БОЖИК: Ладната резерва се подготвува да не стопли, а одговорните се сликаат додека ТЕЦ Неготино се полни со мазут

Од:
До кого (е-маил):
Порака: