Извршниот директор на Microsoft продаде половина од своите акции во компанијата


2 копии

„Размислувам да се повлечам од мојата работа и да станам инфлуенсер со полно работно време“, напиша Маск на Твитер без да даде дополнителни објаснувања.Според ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Елон Маск, извршниот директор на Tesla, изјави дека размислува да ги напушти сите работни „Размислувам да се повлечам од мојата работа и да станам инфлуенсер ...
| | веќе видена | слични
2 копии
8 копии

Илон Маск, извршен директор на „Тесла“, на Твитер објави дека размислува да ги напушти сите свои работни места и да стане инфлуенсер. „Размислувам да се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Милијардерот, инвеститор, инженер, пронаоѓач и футурист Илон Маск изјави дека неговата компанија „Neuralink“ која се занимава со технологија за поврзување на ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Инвеститорите на Tesla внимателно го следеа денешниот ден очекувајќи вест која ќе ги крене акциите уште повисоко. Наместо тоа, тие ...
| | веќе видена | слични

Дали светот го очекува огромен напредок во науката/медицината? Еден од основачите на компанијата „Neuralink“, Илон Маск, најавува вградување на мозочни чипови ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ не отстапува од намерата да ја принуди власта на предвремени парламентарни избори. Најголемата опозициска партија најавува заострување на своето ...
сите 756 | | | веќе видена

„Претседателството на Социјалдемократската партија одлучи да работи на апликацијата на Шведска за членство во НАТО, а доколку биде прифатена, ќе ја задржиме ...
сите 715 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски се обрати на свеченоста по повод 9 Мај – Денот на победата над фашизмот и Денот на Европа, што се одржа во дворот на Владата. var ...
сите 80 | | | веќе видена

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун и нареди на војската да ја стабилизира дистрибуцијата на лекови за коронавирус во главниот град Пјонгјанг, каде за само ...
сите 155 | | | веќе видена

а 18.04.2022 година по итна постапка, пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата поднесе Предлог - закон за измени на постоечкиот Закон за Служба во ...
сите 74 | | | веќе видена

На 16.05.2022 во 00.45 часот на Граничен премин „Долно Блаце“, полициски службеници го лишиле од слобода А.Ш.(35) од Република Албанија затоа што при проверка ...
сите 289 | | | веќе видена

Откако вечерва во Кавадарци ракометарите на Вардар ја освоија 15-татат куп-титула во клупската историја, навивачите на „црвено-црните“, популарните „Комити“ ...
сите 122 | | | веќе видена

„Зборував со Дмитро синоќа“, вели Хана Науменко, свршеницата на Дмитро Данилов (29). Врската била ужасна, па парот комуницирал преку СМС. „Тој напиша дека им ...
сите 162 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска пред медиумите рече дека една од блокадите на најголемата опозициска партија во Собранието ќе биде и ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Извршниот директор на Microsoft продаде половина од своите акции во компанијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: