СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ за 12 години го урниса енергетскиот сектор, а денес шири небулози


Од партијата СДСМ наведоа само дел од “успесите” на ВМРО – ДПМНЕ за дванаесетте години владеење, како реакција на денешната прес-конференција на портпаролот на ...
| | веќе видена | слични
9 копии

„Македонија е длабоко навлезена во енергетската криза и не е во можност да се справи со предизвиците и последиците предизвикани од кризата. Електроенергетскиот ...
| | веќе видена | слични

На вчерашната собраниска седница парламентарното мнозинство на СДСМ и ДУИ не ги прифати двете барања на ВМРО-ДПМНЕ: Да се обезбедат 250 милиони евра за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ЕСМ ниту на четвртиот тендер на ЕВН Хоум не достави понуда за електрична енергија за снабдување на домаќинствата и малите потрошувачи, дознава Бидејќи ниту ...
| | веќе видена | слични

ЕСМ повторно не достави понуда на тендерот за струја што го објави универзалниот снабдувач, од кого со електрична енергија се снабдуваат речиси сите ...
| | веќе видена | слични

Колку ќе поскапе струја – јавноста и денеска нема да знае. Пропадна и четвртиот тендер на ЕВН, за набавка на електрична енергија за домаќинствата. ЕСМ повторно ...
| | веќе видена | слични
2 копии

АД ЕСМ попладнево соопшти дека не доставиле понуда до универзалниот снабдувач ЕВН Хоум затоа што одлуката од Владата во однос на препорачаната цена и ...
| | веќе видена | слични

 Иако рокот на тендерот и сите најави од надлежните беа дека Електрани денеска ќе достават понуда на Универзалниот снабдувач, од ЕВН за  Канал 5 велат дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Настани и личности кои ја одбележаа оваа недела. Првата меѓувладина заедничка седница меѓу Северна Македонија и Бугарија која се одржа во Софија и средбата ...
сите 479 | | | веќе видена

Д-р Андон ЧИБИШЕВ Во серија неколку погрешни и неразбирливи одлуки на надлежните институции во последните два дена. Се намалуваат деновите за изолација кај ...
сите 213 | | | веќе видена

Пожарот кој попладнево избувна во објект на улицата позната како „Пластичарска“е изгаснат. Територијалната противпожарна единица на Град Скопје интервенирала ...
сите 114 | | | веќе видена

Како што јави дописникот на МИА од Вашингтон, на брифингот за новинарите министерот за одбрана Лојд Остин ја опиша напнатата подготвеност на руските ...
сите 669 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести одлучи, а владата прифати, времетраењето на изолацијата да биде седум дена.Новата одлука за кратење на периодот на изолација ќе ...
сите 144 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска се сретна со грчкиот амбасадор во земјава Русос Кундурос, кој му ја пренесе силна и недвосмислена поддршка од Грција и ...
сите 201 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе обвинителен предлог против едно лице за кривично дело – тешки дела против безбедноста на ...
сите 287 | | | веќе видена

„Во Загреб нема кварт каде Аки не беше во некој изнајмен стан, се дружеше во секој кварт. Притигна на станица со една торба и сега почива во Алејата на ...
сите 200 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ за 12 години го урниса енергетскиот сектор, а денес шири небулози

Од:
До кого (е-маил):
Порака: