Царинските стапки за производство на технолошки напредните производи се намалија

Прифатена е иницијативата на Асоцијацијата на компании со технолошки напредно производство при Советот на странските инвеститори на Стопанската комора на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во согласност со новиот концепт на ТИРЗ за привлекување инвестиции, индустриската развојна зона Гевгелија ќе се фокусира на поддршка на зелените индустрии во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Технолошко индустриската зона во Гевгелија ќе стане првата “зелена“ инвестициска зона во земјава која ќе се фокусира на поддршка на зелените индустрии и ќе ...
| | веќе видена | слични

Инвестициска конференција – Развој на првата „зелена“ економска зона – Гевгелија ќе се одржи денеска во Скопје во организација на ТИРЗ. ТИРЗ заедно со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дел од компаниите од автомобилската индустрија во зоните во државава почувствуваа последици од намалувањето на продажбата на автомобили во октомври годинава и ...
| | веќе видена | слични

Директорот Јован Деспотовски е задоволен од досегашната динамика на развој на компаниите, а државата генерира дел од нивните приходи кои се со значителен раст ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во изминатите 10 години и компаниите лоцирани во ТИРЗ и државата поминале добро. Компаниите годишно во однос на приходите растат со 16 проценти, државата ...
| | веќе видена | слични

Раст на приходите од работењето, раст на бројот на вработени, но и на платите е забележан во изминатите 10 години во компаниите од Технолошко индустриските ...
| | веќе видена | слични

ТИРЗ изготви анализа на ефектите од странските вложувања во технолошко индустриските развојни зони во изминатите 10 години. Анализата што се прави за првпат, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На првиот ден од изборот на новата Влада, во министерствата беше извршено примопредавање, а новиот премиер Димитар Ковачевски најави дека секоја минута ќе ја ...
сите 423 | | | веќе видена

Историјата ставена во втор план, со фокус на градење на добрите односи меѓу граѓаните на Северна Македонија и Бугарија, зајакнување на соработката во повеќе ...
сите 599 | | | веќе видена

Околу 255 илјади ученици наместо утре, во училишните клупи ќе се вратат на 1 февруари поради влошената епидемиoлошка состојба и проценката дека земјата се ...
сите 248 | | | веќе видена

Денес Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски во седиштето на ВМРО-ДПМНЕ имаше средба со премиерот на Република Бугарија, Кирил Петков. На ...
сите 434 | | | веќе видена

„Ова за старо – новата Влада е смислување на ресори, на министерски места како да се задоволат поголем број од фракциите кои што очигледно постојат во СДСМ и ...
сите 35 | | | веќе видена

Нов блок во РЕК не работи, за народот нема парно зашто за власта има тендери и криминал, изјави Стевче Антовски, член на Комисија за енергетика на ВМРО-ДПМНЕ. ...
сите 153 | | | веќе видена

Лицемерието на Левица, како и секогаш е пуштено на најјако, кога се работи за вас и за вашиот гуру Христијан Мицкоски за да дојдете на власт некои работи не ви ...
сите 527 | | | веќе видена

Британските медиуми ја пренесуваат изјавата на германскиот канцелар Олаф Шолц дека неговата земја би можела да размисли за запирање на гасоводот „Северен тек ...
сите 303 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Царинските стапки за производство на технолошки напредните производи се намалија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: