Владата со реакција по изјавата на Таравари за купување пратеници

Премиерот Заев најостро ги демантира изнесените лаги и дезинформации дека наводно тој или било кој друг по негова насока нудел пари на пратеници. За оваа груба ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Гостиварскиот градоначалник и генерален секретар на Алијанса за Албанците Арбен Таравари нема намера да му се извини на премиерот Зоран Заев за изјавата дека ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот министер за здравство и актуелен градоначалник на Гостивар, Арбен Таравари, денеска изјави дека нема да му се извини на премиерот Зоран Заев за ...
| | веќе видена | слични

Синот на претседателот на Србија, Данило Вучиќ е менаџер на фудбалерот на Фиорентина Душан Влаховиќ?!, ваква вест објавија српските медиуми повикувајќи се на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Македонската репрезентација загуби 27:25 од Словенија во првиот натпревар од Европското првенство во ракомет. На почетокот македонските ракометари поведоа 3:0, ...
сите 582 | | | веќе видена

Бугарија прифатила да го користи името Cеверна Македонија. Ова го соопшти премиерот Димитар Ковачевски. За него, ова е голем чекор во новото поглавје и водат ...
сите 554 | | | веќе видена

На првиот ден од изборот на новата Влада, во министерствата беше извршено примопредавање, а новиот премиер Димитар Ковачевски најави дека секоја минута ќе ја ...
сите 172 | | | веќе видена

Ајде на брзи избори без техничка влада, за малите партии понуда за една изборна единица. ЛДП, ДОМ и ДС да не се кријат зад криминалните интереси, туку еве ...
сите 357 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Владата со реакција по изјавата на Таравари за купување пратеници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: