Таравари нема да му се извини на Заев: Слободно нека ме тужи


3 копии
3 копии
2 копии
2 копии

Гостиварскиот градоначалник Арбен Таравари вели дека нема докази за поткуп на пратеници, и доколку имал ќе отишол во обвинителството. Тој вели дека такви ...
| | веќе видена | слични

Апсолутно мислам дека го самоизолораа(Кастриот Реџепи). Можеби малку поткуп, малку притисок, ДУИ тоа го прави најдобро, истакна денеска во емисијата „Само ...
| | веќе видена | слични

Задоволни ли се коалиционите партнери од „пазарот“ на Алтернатива за да го „стабилизира“ мнозинството? . Едно општество за сите или етнички апетити, мудри или ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Со ребалансот на Буџетот Владата предводена од СДСМ обезбедува заштеда на 200 милиони евра непродуктивни трошоци, обезбедува средства за производство на ...
сите 363 | | | веќе видена

Се чини дека сите чинители во општеството и граѓаните заборавија зошто почна штрајкот на наставниците. Штрајкот на наставниците почна затоа што тие бараа ...
сите 260 | | | веќе видена

Ердоган, исто така, рекол дека верува оти треба да се укине ембаргото за извоз на оружје воведено за Турција по нејзината инвазија на Сирија во 2019 година, ...
сите 874 | | | веќе видена

Во полициската станица во Драчево било пријавено дека на улицата „Малешевска", К.В. (67) од Скопје испукал два куршуми од пиштол и повредил куче, сопственост ...
сите 432 | | | веќе видена

„СДСМ да не молчи и да одговори дали и кои нивни функционери присуствувале и знаеле за средбите на Талат Џафери со лица од Чеченија кои претставуваат ризик за ...
сите 345 | | | веќе видена

Украина треба да стане полноправен кандидат за пристапување во ЕУ, наместо да биде дел од т.н. пошироко предворје на ЕУ наречено „европската политичка ...
сите 340 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Таравари нема да му се извини на Заев: Слободно нека ме тужи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: