Што треба да каже новиот мандатар?


2 копии

Фактот дека Ковачевски се појави на преговори уште пред Заев да ја поднесе оставката и да преговара тоа беше октроирање на нов претседател. Вие си давате ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Власта не се надева на притисок кон Бугарија, туку сака тоа што се спремни да го направат, да попуштат на бугарските барања, и тоа е очигледно, тоа да го ...
| | веќе видена | слични

Во недела, СДСМ и ВМРО ДПМНЕ бираат претседател на партијата. Според политичкиот аналитичар Петар Аросовски, работите во опозизијата се познати и Мицкоски ќе ...
| | веќе видена | слични

Што добивме, а што изгубивме со ова ново парламентарно мнозинство? Најпрво ја погазивме демократијата, која како систем во Македонија се практикува на многу ...
| | веќе видена | слични

Влегуваме во една нова фаза со две тенденции – Заев веќе нема да ја предводи владата, но остава стабилно мнозинство, а од друга страна опозицијата освои ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во 2020 и 2021 година континуирано зборувавме дека на овој договор ќе му следи Анекс или нов договор, каде јас ги гледам првите знаци дека тоа ќе се случи е ...
сите 723 | | | веќе видена

Познатиот актер Жарко Димоски бил случаен сведок на трагичната несреќа која се случи синоќа, во која загина 24-годишна девојка од Радовиш, а нејзиниот дечко ...
сите 79 | | | веќе видена

„... Македонија во целост го поддржува суверенитетот и територијалниот интегритет на Украина. Нашите институции ги следат случувањата во и околу Украина ...
сите 257 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски, заедно со министерката за труд и социјална политика, Јована Тренчевска, денеска го посетија семејството Шишковски ...
сите 191 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Што треба да каже новиот мандатар?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: