Седница на Влада во 13 часот


2 копии

Членовите на Здружението на оризопроизводители „Бело злато“ од Кочани бараат од пратениците да дадат едногласна поддршка на владината одлука за интервентна ...
| | веќе видена | слични

Безрезервната грижа за земјоделците, развојните политики и реформи продолжуваат понатам, тоа се стандардите по кои работат Владата и СДСМ. Ова се истакнува во ...
| | веќе видена | слични

Во таа насока, Владата предводена од СДСМ усвои финансиска поддршка за ублажување на последиците од пандемијата врз производството и откупот на јаболко, ориз, ...
| | веќе видена | слични
6 копии
4 копии

-Интервентниот фонд го ветувавте уште во 2016 година, а денес по предлог на амандман на опозицијата за формирање на интервентен фонд излегувате и се фалите. ...
| | веќе видена | слични

– Со 14,9 милиони денари предвидени со оваа програма ќе се финансираат повеќе инфраструктурни проекти во ромските заедници во Крива Паланка, Кавадарци, Прилеп, ...
| | веќе видена | слични

На минатите парламентарни избори ветивме посветена работа да создадеме услови за одржливо, конкурентно и модерно земјоделство. Едно од ветувањата во програмата ...
| | веќе видена | слични

Евтин популизам, манипулации и празни ветувања се карактеристика за политиките на СДСМ во земјоделството!, вели Цветан Трипуновски, претседател на комисијата ...
| | веќе видена | слични

Евтин популизам, манипулации и празни ветувања се карактеристика за политиките на СДСМ во земјоделството!, вели Цветан Трипуновски, претседател на комисијата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на македонскиот дел од комисијата за историја со Бугарија, Драги Ѓоргиев вели дека невозможно е да се среќаваат еднаш месечно со бугарските ...
сите 595 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид јавно ја осудува хајката којашто се води против градоначалникот Пецаков додека властите молчат за премиерот Ковачевски. Ја информираме ...
сите 203 | | | веќе видена

Најверојатно утре Кривичниот совет ќе одлучува за притворот на 22-годишниот Јордан Ѓорѓиев, кој ја прегази 24-годишната Викторија на пешачки премин на ...
сите 89 | | | веќе видена

Познатиот актер Жарко Димоски бил случаен сведок на трагичната несреќа која се случи синоќа, во која загина 24-годишна девојка од Радовиш, а нејзиниот дечко ...
сите 78 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски на брифинг со новинарите по завршувањето на заедничката средба меѓу македонската и бугарската влада во Софија рече дека Уставот на ...
сите 438 | | | веќе видена

„Подготвени сме да седнеме и да разговараме за контролата на вооружувањето, разоружувањето, транспарентноста на воените активности, механизмите за намалување ...
сите 467 | | | веќе видена

Податоците добиени од анкетата на Сојузот на наставници од Ниш покажуваат дека над 800 ученици и околу 200 наставници во 44 училишта во Ниш се заразени со ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Седница на Влада во 13 часот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: