СПУТНИК V ЌЕ ГО НЕУТРАЛИЗИРА И ОМИКРОН: Фајзер/БиоНТеек, Модерна и Џонсон и Џонсон работат на нова вакцина против супермутантот

Вакцината Спутник V, развиена во рускиот институт Гамалеја најверојатно ќе има висок процент на ефикасност и против супермутантот Омикрон кој изминативе денови ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Одлична британска студија за комбинација на вакцини против ковид-19 покажала подобар имунолошки одговор кај пациентите кои ја примиле првата доза „АстраЗенека“ ...
| | веќе видена | слични
5 копии
7 копии

Француската биотехнолошка компанија "Валнева" денеска соопштила дека не треба да се носат заклучоци за ефикасноста на нејзините вакцини против ковид-19, ...
| | веќе видена | слични

Вакцините направени од Фајзер и Модерна се покажаа како најдобра трета, бустер доза, покажа истражување во Велика Британија. Научниците комбинираа вакцини ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вакцините од производителите „Фајзер“ и „Модерна“ даваат најдобри резултати како дополнителни, „бустер“ дози, покажа истражување во Велика Британија во кое се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако судија на претходна постапка синоќа одреди 30 дневен притвор за 22 годишното момче кое во четвртокот вечерта на пешачки кај Сити мол прегази 24 годишна ...
сите 164 | | | веќе видена

Училиштата се префрлија на онлајн часови, кои не важат само за учениците од прво до четврто одделение кои се уште посетуваат настава, објави АП.Масовните ...
сите 182 | | | веќе видена

Согласно член 153 од Закон за енергетика, Производство на топлина Балкан Енерџи ДООЕЛ како регулиран производител на топлинска енергија е должен во текот на ...
сите 318 | | | веќе видена

Осветувањето на водите на Вардар и положување на Светиот крст во Скопје се одржа точно напладне на мостот „Слобода“ кај Холидеј ин. Поради пандемијата, ...
сите 153 | | | веќе видена

ДЕНЕС НАД 1.900 ЗАРАЗЕНИ СО КОВИД Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: ...
сите 69 | | | веќе видена

Ова го потврди германската министерка за одбрана Кристин Ламбрехт.„Мораме да направиме се` за да спречиме ескалација. Во моментов испораката на оружје не би ...
сите 411 | | | веќе видена

Аки Рахимовски утрово планирал патување во Македонија и посета на мајка си. Тој телефонски разговарал со пријателот Здравко Ситновски во Скопје и се договорил ...
сите 62 | | | веќе видена

Средствата од договорот склучен со три угостителски субјекти од страна на претходното градско раководство, во вредност од околу 32 илјади евра ќе бидат ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СПУТНИК V ЌЕ ГО НЕУТРАЛИЗИРА И ОМИКРОН: Фајзер/БиоНТеек, Модерна и Џонсон и Џонсон работат на нова вакцина против супермутантот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: