Заев - Гаши: Постигната начелна согласност за програмските аспекти од можната соработка


По четири часа заврши средбата на премиерот Зоран Заев и претседателот на Алтернатива Африм Гаши за вклучување на партијата во Владата и парламентарното ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Претседателот на Владата, Зоран Заев имаше средба со лидери на партии од владината коалиција на која ги запозна со постигнатиот договор со Алтернатива со ...
| | веќе видена | слични

Вчеравечер заврши средбата меѓу премиерот Зоран Заев и неговите коалициони партнери во Владата.„На Македонија во овој момент не ѝ се потребни предвремени ...
| | веќе видена | слични

Заев ги запозна лидерите од коалицијата со деталите од договорот со Алтернатива, како и со содржината на документот Основни начела за надградба на програмата ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Владата Зоран Заев имаше средба со лидерите на партии од владината коалиција на која ги запозна со постигнатиот договор со Алтернатива со ...
| | веќе видена | слични

Владата преку соопштение информираше за вчерашниот состанок на премиерот со помалите партии од владејачката коалиција. „Претседателот на Владата на Република ...
| | веќе видена | слични

Преговорите и размислувањата во рамки на коалицискиот блок на СДСМ нема да завршат со вчерашниот неочекувано долг состанок во владината зграда. Повеќе помали ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бајката на Холандија на Европското ракометно првенство 2022 година продолжува, откако Холанѓаните вечерва ја совладаа и Португалија, и со две победи продолжија ...
сите 799 | | | веќе видена

На првиот ден од изборот на новата Влада, во министерствата беше извршено примопредавање, а новиот премиер Димитар Ковачевски најави дека секоја минута ќе ја ...
сите 221 | | | веќе видена

Ајде на брзи избори без техничка влада, за малите партии понуда за една изборна единица, стои во денешното соопштение на ВМРО-ДПМНЕ. ЛДП, ДОМ и ДС да не се ...
сите 342 | | | веќе видена

Владата попладнево на трета седница донесе одлука за утврдување на бројот на наставните денови во учебната 2021/2022 година во основните училишта во услови на ...
сите 294 | | | веќе видена

Полицијата синоќа привела 31-годишен скопјанец поради неколку кражби во Чаир. Приведениот М.Ф.(31) се сомничи дека извршил една тешка кражба од сендвичарница, ...
сите 235 | | | веќе видена

„Ова за старо – новата Влада е смислување на ресори, на министерски места како да се задоволат поголем број од фракциите кои што очигледно постојат во СДСМ и ...
сите 39 | | | веќе видена

Лицемерието на Левица, како и секогаш е пуштено на најјако, кога се работи за вас и за вашиот гуру Христијан Мицкоски за да дојдете на власт некои работи не ви ...
сите 527 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев - Гаши: Постигната начелна согласност за програмските аспекти од можната соработка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: