Ѓорѓиевски: Внимаваме на квалитетот на изведбата, проектите треба да бидат трајни

​Увид во градежните активности на ул. „Пушкинова” во Општина Кисела Вода изврши градоначалникот Орце Ѓорѓиевски. Станува збор за фрекфентна улица која веќе се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денеска заедно со градоначалникот на Прилер, Борче Јовчески, бевме на увид за чистење на депонија и реконструкција на улица во централно градско подрачје во ...
| | веќе видена | слични

По надминување на одредени проблеми кои се појавиле при реализацијата на постигнатиот договор со ЕВН околу инсталираењето на електричната енергија, продолжија ...
| | веќе видена | слични
2 копии

-Свој мал придонес во реализацијата на овој проект што ќе го разубави овој мал простор во централно градско подрачје дадоа и Спортско Планинарско ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Општина Прилеп, Борче Јовчески денеска изврши увид во градежните активности околу асфалтирање на крак од улицата „Јоска Јорданоски“, спроти ...
| | веќе видена | слични

Останато

Откако судија на претходна постапка синоќа одреди 30 дневен притвор за 22 годишното момче кое во четвртокот вечерта на пешачки кај Сити мол прегази 24 годишна ...
сите 162 | | | веќе видена

Пристапните преговори со Албанија и Македонија треба да се отворат што е можно поскоро и дека иницијативата „Отворен Балкан“ треба да го вклучи и Косово.„Многу ...
сите 988 | | | веќе видена

Училиштата се префрлија на онлајн часови, кои не важат само за учениците од прво до четврто одделение кои се уште посетуваат настава, објави АП.Масовните ...
сите 182 | | | веќе видена

Осветувањето на водите на Вардар и положување на Светиот крст во Скопје се одржа точно напладне на мостот „Слобода“ кај Холидеј ин. Поради пандемијата, ...
сите 153 | | | веќе видена

Ова го потврди германската министерка за одбрана Кристин Ламбрехт.„Мораме да направиме се` за да спречиме ескалација. Во моментов испораката на оружје не би ...
сите 411 | | | веќе видена

Аки Рахимовски утрово планирал патување во Македонија и посета на мајка си. Тој телефонски разговарал со пријателот Здравко Ситновски во Скопје и се договорил ...
сите 62 | | | веќе видена

ДЕНЕС НАД 1.900 ЗАРАЗЕНИ СО КОВИД Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ѓорѓиевски: Внимаваме на квалитетот на изведбата, проектите треба да бидат трајни

Од:
До кого (е-маил):
Порака: