НА ГРАНИЧНИТЕ ПРЕМИНИ ЌЕ ИМА ЕДЕН КОНТРОЛЕН ШАТЛЕР: Албанија го ратификува договорот со Македонија за заеднички контроли

Албанија го ратификува договорот со Македонија за заеднички контроли на граничните премини. Албанскиот Парламент, на денешната пленарна седница, што ја почна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Иницијативата „Отворен Балкан“, која ја покренаа српскиот претседател Александар Вучиќ, македонскиот премиер Зоран Заев и албанскиот премиер Еди Рама, е обид ...
| | веќе видена | слични

„Денеска во Тирана, во главниот град на Албанија, лидерот на Алтернатива Африм Гаши, придружуван од потпретседателот на оваа партија Хисни Исмаили, имаше ...
| | веќе видена | слични

Албанскиот премиер Еди Рама одговори на критиките дека „Отворен Балкан“ и служи на Србија, велејќи дека Албанија може да го зголеми домашното производство за ...
| | веќе видена | слични

Интерес на Албанија е да обезбеди државјанство на сите Албанци, бидејќи на тој начин ќе се зголеми бројот на учесници на пазарот и економијата, вели лиерот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателката на Косово, Вјоса Османи вели дека нејзината држава е против иницијативата „Отворен Балкан“, покрената од премиерите на Северна Македонија и ...
| | веќе видена | слични

Најважните прашања можат да се решат со дијалог, а првиот услов е почитување на договореното. Ја разбираме одлуката на Уставниот суд, но како трета страна која ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Словенија Борут Пахор денеска истакна дека изјавите за промена на границите на Западен Балкан ги загрозуваат мирот и безбедноста во регионот, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Настани и личности кои ја одбележаа оваа недела. Првата меѓувладина заедничка седница меѓу Северна Македонија и Бугарија која се одржа во Софија и средбата ...
сите 479 | | | веќе видена

Д-р Андон ЧИБИШЕВ Во серија неколку погрешни и неразбирливи одлуки на надлежните институции во последните два дена. Се намалуваат деновите за изолација кај ...
сите 213 | | | веќе видена

Пожарот кој попладнево избувна во објект на улицата позната како „Пластичарска“е изгаснат. Територијалната противпожарна единица на Град Скопје интервенирала ...
сите 114 | | | веќе видена

Како што јави дописникот на МИА од Вашингтон, на брифингот за новинарите министерот за одбрана Лојд Остин ја опиша напнатата подготвеност на руските ...
сите 669 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести одлучи, а владата прифати, времетраењето на изолацијата да биде седум дена.Новата одлука за кратење на периодот на изолација ќе ...
сите 144 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска се сретна со грчкиот амбасадор во земјава Русос Кундурос, кој му ја пренесе силна и недвосмислена поддршка од Грција и ...
сите 201 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе обвинителен предлог против едно лице за кривично дело – тешки дела против безбедноста на ...
сите 287 | | | веќе видена

„Во Загреб нема кварт каде Аки не беше во некој изнајмен стан, се дружеше во секој кварт. Притигна на станица со една торба и сега почива во Алејата на ...
сите 200 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НА ГРАНИЧНИТЕ ПРЕМИНИ ЌЕ ИМА ЕДЕН КОНТРОЛЕН ШАТЛЕР: Албанија го ратификува договорот со Македонија за заеднички контроли

Од:
До кого (е-маил):
Порака: