Еди Рама ја прими третата „бустер“ доза против Ковид-19

3 копии

Американскиот заменик помошник државен секретар за Европа и Евроазија, Габриел Ескобар, денешната посета на Тирана ја заврши вечерва со едночасовната средба со ...
| | веќе видена | слични

Во емисијата “Конак” на албанската телевизија СОТ7 гостуваше претседателот на Македонската алијанса за европска интеграција (МАЕИ), Васил Стерјовски. Во ...
| | веќе видена | слични

Македонците во Албанија во последните години се соочуваат со агресивна политика од страна на Бугарија за нивна асимилација, објави денеска пратеникот во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Во Албанија денеска се одбележува 8 декември, Денот на младоста во Албанија, кога пред 31 година студентските протести го соборија комунистичкиот режим. Од ...
| | веќе видена | слични

Шефот на албанската држава, Илир Мета е разочаран од одлуката на Уставниот суд, кој се прогласи за ненадлежен околу уставноста на локалните избори, одржани на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Историскиот лидер на албанската опозициска Демократска партија, Сали Бериша, кој за 11 декември свика седница на Националниот совет на партијата, на која ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонија неславно го заврши настапот на европскиот шампионат, како дел од групата А во Дебрецин. Јасно беше дека групата е незгодна, со Данска и Словенија ...
сите 640 | | | веќе видена

На првиот ден од изборот на новата Влада, во министерствата беше извршено примопредавање, а новиот премиер Димитар Ковачевски најави дека секоја минута ќе ја ...
сите 391 | | | веќе видена

Околу 255 илјади ученици наместо утре, во училишните клупи ќе се вратат на 1 февруари поради влошената епидемиoлошка состојба и проценката дека земјата се ...
сите 317 | | | веќе видена

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски денеска се сретна со директорот на Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) Николче ...
сите 142 | | | веќе видена

Час поскоро треба да се случат предвремени парламентарни избори. Ова парламентарно мнозинство и владата на ДУИ администрирана од Ковачески се одржува на ...
сите 341 | | | веќе видена

Институтот за јавно здравје (ИЈЗ) соопшти дека според извештајот во периодот од 10 до 16 јануари, регистрирани се 11.123 нови позитивни случаи на Ковид-19 во ...
сите 300 | | | веќе видена

Денес Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски во седиштето на ВМРО-ДПМНЕ имаше средба со премиерот на Република Бугарија, Кирил Петков. На ...
сите 276 | | | веќе видена

Полицијата синоќа привела 31-годишен скопјанец поради неколку кражби во Чаир. Приведениот М.Ф.(31) се сомничи дека извршил една тешка кражба од сендвичарница, ...
сите 226 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Еди Рама ја прими третата „бустер“ доза против Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: