Изетбеговиќ: Сите политички лидери во БиХ сакаат решавање на кризата

Милорад Додик, српскиот член на Претседателството на БиХ, во интервју за британскиот весник „Гардијан“ изјави дека нема да попушти пред заканите од западни ...
| | веќе видена | слични

Српскиот член на Претседателството на Босна и Херцеговина, Милорад Додик за британски „Гардијан“ изјави дека на Вашингтон, Берлин и Брисел им кажува дека има ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Српскиот член во тричленото Претседателството на БиХ, Милорад Додик, изјави дека не сака неуспех на БиХ и дека е погрешно претставен како некој што сака ...
| | веќе видена | слични

Милорад Додик, српскиот член на Претседателството на БиХ, во интервју за британскиот весник „Гардијан“ изјави дека нема да попушти пред заканите од западни ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Итна седница на Домот на народите на Парламентарното собрание на Босна и Херцеговина е закажана за денеска поради блокадата на Парламентот на БиХ. На 22 ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на босанските Срби Милорад Додик ја отфрли заканата за санкции од Западот, истакнувајќи ја можноста за итна средба со рускиот претседател Владимир ...
| | веќе видена | слични

Испораката на нови американски хеликоптери, наменети за вооружените сили на Босна и Херцеговина (ОСБиХ), треба да се реализира до крајот на годинава, како што ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Обвинителството на Босна и Херцеговина денеска соопшти дека е подигнато обвинение против министерот за безбедност на БиХ, Селмо Цикотиќ, кој се товари дека го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јавноста се уште нема добиено одговори на прашањата кои се од јавен интерес, кој не засегаат сите нас, а обврска на власта е да даде одговори. Јавноста ...
сите 651 | | | веќе видена

Димитар Ковачевски е еден од најактуените кандидати за нов претседател на СДСМ, барем додека не се пријават други, во интервју за Утрински брифинг говори за ...
сите 394 | | | веќе видена

Некоректен и понижувачки. Вака Здружението на приватни лекари го оценува предлогот, да се наградат оние матични доктори, кои ќе надминат 70 отсто на ...
сите 274 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Како што информираше министерот за здравство, Венко Филипче, двајцата се стабилни, со полесни повреди и ќе бидат задржани на лекување на Клиниката за пластична ...
сите 511 | | | веќе видена

Синоќа се случил огромен сообраќаен метеж на автопатот Струма во правец кон Софија. Причина бил фактот што сообраќајот во реонот на несреќата со македонскиот ...
сите 418 | | | веќе видена

Јужноафриканскиот претседател Сирил Рамафоса изјави дека властите размислуваат за задолжителна вакцинација против ковид-19 за граѓаните на одредени работни ...
сите 215 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Изетбеговиќ: Сите политички лидери во БиХ сакаат решавање на кризата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: