Шмит: Додик под притисок се откажа од формирање на војска на РС

2 копии

Како што соопштуваат од МНР, за време на дводневните работни сесии биле разгледани прашања од стратешко значење на Алијансата, како што се состојбите во ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Министерот за надворешни работи Бујар Османи при учеството на редовниот состанок на министрите за надворешни работи на НАТО, кој се одржа во Рига, ја истакна ...
| | веќе видена | слични

„Во декемвриските состаноци на ЕУ, Македонија останува посветена на надминување на разликите со Бугарија“, напиша министерот за надворешни работи Бујар Османи ...
| | веќе видена | слични

Министерот за надворешни работи Бујар Османи соопшти дека денеска во Рига се сретнал со шефот на европската дипломатија Жозеп Борел. „На маргините на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во пресрет на денешниот самит на министрите за надворешни работи на НАТО во Рига, генералниот секретар на Алијансата Јенс Столтенберг изјави дека е загрижен ...
| | веќе видена | слични

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг изјави дека има мали шанси воената организација некогаш да воведе систем на исклучување на своите членки. „НАТО ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Значи Владата не ги прифати мерките на Филипче за задолжителна вакцинација на лекарите и вработените во администрација!!!Да појасниме, со вакцинацијата се ...
сите 271 | | | веќе видена

Како што информира Автомотосојузот на Македонија, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози .Од АМСМ предупредуваат дека ...
сите 121 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 154 | | | веќе видена

Мохамед Салах игра во фантастична форма оваа сезона и е еден од фудбалерите кои се во најдобра форма во последните неколку месеци. Англија Многу прав крена ...
сите 264 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шмит: Додик под притисок се откажа од формирање на војска на РС

Од:
До кого (е-маил):
Порака: