Германските инвеститори побарале во предлог законот за недела неработен ден, да се вметне уредба со која прецизно ќе се регулира законот

Директорот на Делегацијата на германското стопанство во земјава, Патрик Мартенс со допис до медиумите извести за две средби што ги остварил изминатата недела. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Инфраструктурните проекти од делот на патната и железничката инфраструктура, гасификацијата, како и економските потенцијали на земјата и отвореноста за влез на ...
| | веќе видена | слични

-Денешната средба беше од огромно значење за да ги промовираме можностите за вложување и на двете земји, разговаравме и околу инвестицискиот циклус во делот на ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски информираше дека денес имал средба со заменик-амбасадорот и раководител на одделот за економија на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Според него моменталната ситуација дава простор да се отвораат нови прашања, а блокадите ќе продолжат да ги охрабрува ретроградните сили кои се противат на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерот за правда Бојан Маричиќ во говорот на конференцијата „Балканскиот интеграциски форум 2021“ кој се одржа во Подгорица, истакна дека од геостратешки ...
| | веќе видена | слични

– Знаеме дека државите од Западен Балкан имаат уште многу работа, реформи, предизвици и искушенија. Но, сега е вистинско време Унијата да покаже дека има јасен ...
| | веќе видена | слични
10 копии

„Интересот на граѓаните е да има функционални институции, а за тоа мора и политичарите, но дел и судиите и јавните обвинители да преземат одговорност“-порача ...
| | веќе видена | слични

Според него, воопшто не беше лесна задача да се почне реформирање на правосудството со деструктивна опозиција, со блокади од внатре од институциите и со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Значи Владата не ги прифати мерките на Филипче за задолжителна вакцинација на лекарите и вработените во администрација!!!Да појасниме, со вакцинацијата се ...
сите 271 | | | веќе видена

Како што информира Автомотосојузот на Македонија, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози .Од АМСМ предупредуваат дека ...
сите 121 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 154 | | | веќе видена

Мохамед Салах игра во фантастична форма оваа сезона и е еден од фудбалерите кои се во најдобра форма во последните неколку месеци. Англија Многу прав крена ...
сите 264 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Германските инвеститори побарале во предлог законот за недела неработен ден, да се вметне уредба со која прецизно ќе се регулира законот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: