Бочварски – Граф: Имаме одлични услови за инвестирање, ги повикувам сите заинтересирани германски компании да вложат во нашата земја


-Денешната средба беше од огромно значење за да ги промовираме можностите за вложување и на двете земји, разговаравме и околу инвестицискиот циклус во делот на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Спорот со Бугарија и неговото решавање беше дел од разговорот на средбата меѓу првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците Артан ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На средбата, како што соопштија од Министерството, била истакната потребата што поскоро да се одреди датум за разговори со Европската унија, бидејќи патот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Република Словенија ќе и помага на Република Северна Македонија во развојот на бањски туризам. Ова било договорено на денешната средба меѓу министерот за ...
| | веќе видена | слични

Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи помеѓу заедниците, Артан Груби денес оствари средба со словенскиот амбасадор, Милан Предан. -Заедно ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците Артан Груби, денеска се сретна со амбасадорот на Чешка во земјава Мирослав Томан, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска денеска оствари проштална средба со досегашниот амбасадор на Република Чешка во Република Северна ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Почивалшек ќе се сретне со министерот за економија Крешник Бектеши. Тие ќе разговараат за унапредување на економската и трговската соработка помеѓу двете ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во 2020 и 2021 година континуирано зборувавме дека на овој договор ќе му следи Анекс или нов договор, каде јас ги гледам првите знаци дека тоа ќе се случи е ...
сите 648 | | | веќе видена

ГОЛЕМ ПОЖАР ВО БИТОЛА Пожарот во „Жито Битола“ e ставен под контрола. Ангажирани се 27 пожарникари од битолската единица, а на помош пристигна и ...
сите 99 | | | веќе видена

Познатиот актер Жарко Димоски бил случаен сведок на трагичната несреќа која се случи синоќа, во која загина 24-годишна девојка од Радовиш, а нејзиниот дечко ...
сите 79 | | | веќе видена

Денешната посета на „Дура Аутомотив Системс“ е одлична можност да се види како изгледа примената на законското решение „Недела неработен ден“. Вработените на ...
сите 192 | | | веќе видена

Тензиите меѓу Украина и Русија се на највисоко ниво во последниве години, додека руската акумулација на војници во близина на границата на двете земји ...
сите 214 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бочварски – Граф: Имаме одлични услови за инвестирање, ги повикувам сите заинтересирани германски компании да вложат во нашата земја

Од:
До кого (е-маил):
Порака: