Бочварски со апел до германските компании: Дојдете во нашата земја, имаме одлични услови за инвестирање


Инфраструктурните проекти од делот на патната и железничката инфраструктура, гасификацијата, како и економските потенцијали на земјата и отвореноста за влез на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Во рамки на својата посета на Париз, денеска Александар Николоски се сретна со Силван Гиоге, заменик директор за европски прашања на Министерството за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Спорот со Бугарија и неговото решавање беше дел од разговорот на средбата меѓу првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците Артан ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На средбата се разговараше за билатералните односи помеѓу Македонија и Франција при што се констатираше дека истите се во нагорна линија. Исто така се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На средбата, како што соопштија од Министерството, била истакната потребата што поскоро да се одреди датум за разговори со Европската унија, бидејќи патот на ...
| | веќе видена | слични

Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи помеѓу заедниците, Артан Груби денес оствари средба со словенскиот амбасадор, Милан Предан. -Заедно ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Пратеникот и потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски престојува во посета на Париз, Франција, каде ќе оствари бројни средби. Николоски вели дека како ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците Артан Груби, денеска се сретна со амбасадорот на Чешка во земјава Мирослав Томан, ...
| | веќе видена | слични

Николоски вели дека како Претседател на групата за соработка на Македонијаи Франција ќе оствари средба со Силван Гиоге заменик директор за Европски прашања на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска денеска оствари проштална средба со досегашниот амбасадор на Република Чешка во Република Северна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сообраќајка во центарот на Скопје. Велосипедист е прегазен на булевар Илинден наспроти фонтаната кај Градски парк.Во моментов на местото на несреќата има ...
сите 271 | | | веќе видена

Иако ги насобира своите воени сили во близина на границата со Украина, Русија во неколку наврати изјави дека нема намера да ја нападне Украина.„Ништо не се ...
сите 541 | | | веќе видена

Да се преиспита одлуката второто полугодие да започне со физичко присуство на први февруари, е заеднички став на докторите Злате Мехмедовиќ и Никола Пановски, ...
сите 166 | | | веќе видена

ЈОВЕСКИ И РУСКОВСКА ДОБИЛЕ ЗАКАНИ ПО ЖИВОТ Јавниот обвинител на земјава Љубомир Јовески денеска преку писмено соопштение ја извести јавноста дека во текот на ...
сите 62 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски ја прими амбасадорката на Шведска во нашата земја Кристин Форсгрен Бенгтсон. ...
сите 300 | | | веќе видена

Денеска во Алејата на великаните на загрепските гробишта Мирогој, членовита на семејството и најблиските пријатели и колеги се простија од Аки Рахимовски, ...
сите 166 | | | веќе видена

Руската амбасада во Скопје се огласи со сопствен коментар по изјавите на министерката за одбрана Славјанка Петровска . Амбасадата се спротивставува на ...
сите 190 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бочварски со апел до германските компании: Дојдете во нашата земја, имаме одлични услови за инвестирање

Од:
До кого (е-маил):
Порака: