Исчистени депониите во Теферич Општина Кисела Вода и во Ново Село во Општина Ѓорче Петров

Во општините Кисела Вода и Ѓорче Петров интензивно се работи на расчистување на дивите депонии. Именo, како што информираат од Општина Кисела Вода, се чистеа ...
| | веќе видена | слични

Нашите сограѓани заслужуваат да живеат во таква општина.Денес ги вклучуваме сите расположливи капацитети и ресурси во расчистување на општината. Заедно со ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Кога имаме чиста општина, имаме и подобро здравје, а Кисела Вода ќе биде токму таква - еколошки чиста во секое маало, секое катче и секое наше место за ...
| | веќе видена | слични

Во месец ноември новоизбраните градоначалници на скопските општини веќе ги превземаа функциите и, се чини, дека прво за што се фатија беше проблемот со ...
| | веќе видена | слични

Тој напиша дека денеска го зазеленија Усје со 1200 аризонски чемпреси на површина од 5000m2, и дека со тоа ја подобруваат естетиката во овој напуштен простор и ...
| | веќе видена | слични

Садењето дрвја е инвестиција во зелената иднина и чиста животна средина. Како што ветив, подобрувањето на животот на нашите сограѓани во секој сегмент е мисија ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако судија на претходна постапка синоќа одреди 30 дневен притвор за 22 годишното момче кое во четвртокот вечерта на пешачки кај Сити мол прегази 24 годишна ...
сите 164 | | | веќе видена

Училиштата се префрлија на онлајн часови, кои не важат само за учениците од прво до четврто одделение кои се уште посетуваат настава, објави АП.Масовните ...
сите 182 | | | веќе видена

Согласно член 153 од Закон за енергетика, Производство на топлина Балкан Енерџи ДООЕЛ како регулиран производител на топлинска енергија е должен во текот на ...
сите 318 | | | веќе видена

ДЕНЕС НАД 1.900 ЗАРАЗЕНИ СО КОВИД Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: ...
сите 69 | | | веќе видена

Осветувањето на водите на Вардар и положување на Светиот крст во Скопје се одржа точно напладне на мостот „Слобода“ кај Холидеј ин. Поради пандемијата, ...
сите 153 | | | веќе видена

Ова го потврди германската министерка за одбрана Кристин Ламбрехт.„Мораме да направиме се` за да спречиме ескалација. Во моментов испораката на оружје не би ...
сите 411 | | | веќе видена

Аки Рахимовски утрово планирал патување во Македонија и посета на мајка си. Тој телефонски разговарал со пријателот Здравко Ситновски во Скопје и се договорил ...
сите 62 | | | веќе видена

Средствата од договорот склучен со три угостителски субјекти од страна на претходното градско раководство, во вредност од околу 32 илјади евра ќе бидат ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Исчистени депониите во Теферич Општина Кисела Вода и во Ново Село во Општина Ѓорче Петров

Од:
До кого (е-маил):
Порака: