Исчистени депониите во Теферич Општина Кисела Вода и во Ново Село во Општина Ѓорче Петров


Во општините Кисела Вода и Ѓорче Петров интензивно се работи на расчистување на дивите депонии. Именo, како што информираат од Општина Кисела Вода, се чистеа ...
| | веќе видена | слични

Купуваме пијалаци пијалаци во пластично шише, зејтин, југорт, млеко, а потоа на каса плаќаме 15 денари за пластична ќеса за да се заштити животната средина. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Оваа мерка не е за граѓаните да почувствуваат финансиски товар, туку да се поттикнат здрави навики. Финансиски товар ќе почувствуваат само оние што нема да ...
| | веќе видена | слични

И покрај тоа што поминаа речиси две години откако носењето заштитни маски за спречување на ширењето на коронавирусот стана секојдневие, дел од граѓаните сѐ ...
| | веќе видена | слични

Со усогласување на нашите закони со европските ќе се поттикне одржлив систем за управување со отпадот, а оттаму и заштита на животната средина. Новите закони ...
| | веќе видена | слични

Скопјани сѐ повеќе сакаат да го селектираат отпадот од домаќинствата, но за да го прават тоа, потребно е надлежните да им обезбедат соодветни услови, поточно ...
| | веќе видена | слични

Депонијата Русино кај Гостивар, каде во моментот се фрла отпадот само од општина Гостивар, со формирање на меѓуопштинско претпријатие, ќе прима отпад од целиот ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните на Валандово ќе можат да го селектираат отпадот и да добиваат парични награди. Валандовчаните кои сакаат да селектираат отпад треба да се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Останките ќе бидат донесени в петок и преку организиран државен протокол ќе им бидат предадени на семејствата во нивните домови. Ова е информација што ја ...
сите 478 | | | веќе видена

-Значи Владата не ги прифати мерките на Филипче за задолжителна вакцинација на лекарите и вработените во администрација!!!Да појасниме, со вакцинацијата се ...
сите 271 | | | веќе видена

Како што информира Автомотосојузот на Македонија, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози .Од АМСМ предупредуваат дека ...
сите 121 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 154 | | | веќе видена

Мохамед Салах игра во фантастична форма оваа сезона и е еден од фудбалерите кои се во најдобра форма во последните неколку месеци. Англија Многу прав крена ...
сите 264 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Исчистени депониите во Теферич Општина Кисела Вода и во Ново Село во Општина Ѓорче Петров

Од:
До кого (е-маил):
Порака: