(ВИДЕО) Британски пожарникари поминаа 2600 километри за да довозат противпожарни возила – донација во Свети Николе


Од Дорсет, во јужниот дел на Велика Британија преку Италија и Албанија тројца пожарникари од Операцијата Флоријан, влегоа во државата со три противпожарни ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Прекуграничните региони на Македонија и Бугарија формираат заедничка мрежа за превенција и справување со шумски пожари. Во мрежата се вклучени претставници од ...
| | веќе видена | слични

Со цел да се спречат шумските пожари во прекуграничниот регион, општините и институциите од Југоистокот формираа партнерска мрежа со општините и институциите ...
| | веќе видена | слични

Со формирање на мрежа од пограничните региони Македонија и Бугарија заеднички и кординирано ќе се справуваат со шумските пожари од двете страни на границата, ...
| | веќе видена | слични

Останато

– На оваа седница предлагам оваа ставка да се зголеми на 3,5 милиони денари, со цел да се излезе во пресрет на семејствата на загинатите и повредените од ...
сите 301 | | | веќе видена

Операционализирани чекори за враќање на социјалдемократијата кон изворните корени – работничките и синдикалните движења и организации, правата на работниците, ...
сите 370 | | | веќе видена

Барселона од Лигата на шампионите се происти во групната фаза целосно неочекувано. Во група со Баерн, Бенфика и Динамо Киев Каталонците освоија само седум бода ...
сите 106 | | | веќе видена

Германија ќе продолжи да се спротивставува на плановите на Франција да ја категоризира нуклеарната енергија како „зелена“, соопшти денеска германската ...
сите 170 | | | веќе видена

На форумот се обратија повеќе сенатори и конгресмени од САД, како и голем број на тематски експерти. Домаќин е поранешниот конгресмен Роберт Питинџер, а на ...
сите 210 | | | веќе видена

Претсеадтелот на Собранието Талат Џафери денеска упати честитка до православни верници на Македонската православна црква – Охридска архиепископија, граѓани на ...
сите 112 | | | веќе видена

Задолжителната вакцинација е драстична мерка, но е неопходна за заштита од Ковид-19 и новите соеви кои земаат сè поголем замав, вели за д-р Злате Мехмедовиќ ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) Британски пожарникари поминаа 2600 километри за да довозат противпожарни возила – донација во Свети Николе

Од:
До кого (е-маил):
Порака: