Хоџа: Јас лично сум за напуштање на Владата


7 копии
3 копии

Откако вечерва претседателот на Беса, Билал Касами го исклучи пратеникот Кастриот Реџепи од партијата, Реџепи се јави со индиректна реакција на својот приватен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кастриот Реџепи не е киднапиран. Доцна попладнево сам се пријавил во полициската станица Бит Пазар и демантирал дека е исчезнат. Бил кај пријател за да избегне ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Утре ќе има седница на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ на кој што највисокото раководство на партијата ќе ја анализира оваа недела дена блокада досегашна и ...
сите 392 | | | веќе видена

„Гледаме дека со сегашната позиција на Шведска и Финска кои одлучија да аплицираат за членство во НАТО , одговорот од сојузниците е оваа апликација да биде ...
сите 514 | | | веќе видена

Денеска и официјално почнува соборот на СПЦ на кој се очекува да се расправа и за МПЦ ОА . Дел од српските медиуми повикувајќи се на свои извори од СПЦ ...
сите 458 | | | веќе видена

Во однос на скандалозната снимка која стана вирална во јавноста, каде претседателот на Собранието Талат Џафери омаловажува вработени во Собранието, коментираше ...
сите 154 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски се обрати на свеченоста по повод 9 Мај – Денот на победата над фашизмот и Денот на Европа, што се одржа во дворот на Владата. var ...
сите 128 | | | веќе видена

Ако СДСМ навистина се грижеше за граѓаните и Македонија досега Ковачевски ќе ја прифатеше подадената рака на ВМРО-ДПМНЕ за излез од кризата. Но Ковачевски ...
сите 63 | | | веќе видена

По само енколку часа од победата на Евроснг, украинската група Калуш Оркестра на јутјуб го објавија видео спотот за победничката песна „Стефаниа“. Видеото е со ...
сите 85 | | | веќе видена

Вардар 1961 го подигна 15. пехар во Купот на Македонија. Избраниците на Давид Дејвис уште еднаш покажаа зошто се најдобри во Македонија и зошто долго време е ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хоџа: Јас лично сум за напуштање на Владата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: